Hokej

Úspěch Davida Jiříčka. Povedlo se mu něco, co žádnému Čechovi za 22 let

Úspěch Davida Jiříčka. Povedlo se mu něco, co žádnému Čechovi za 22 let
David Jiříček po draftu v dresu Columbusu Zdroj: Profimedia.cz

Český obránce David Jiříček byl jako první Čech v roce 2022 draftován do slavné NHL, jako šestého si ho vybral Columbus Blue Jackets, který v minulém roce ukázal například na Stanislava Svozila. Plzeňskému odchovanci se navíc povedlo něco, co žádný český obránce nedokázal dlouhých 22 let.

Na draftu v Montrealu byli za hvězdy spíše hráči ze Slovenska, kteří šli na prvním a druhém místě. Velmi zajímavý rekord si ale připsal také obránce David Jiříček, který poslední ročník strávil v dresu plzeňské Škodovky. 

Vybrán byl totiž ze šestého místa, ukázal na něj Columbus Blue Jackets. Český obránce, který naposledy šel v první desítce, byl v roce 2004 Ladislav Šmíd. Toho si Anaheim vybral jako celkem devátého. Posledním výše draftovaným hráčem byl v roce 2000 Rostislav Klesla. A tým? Columbus Blue Jackets. 

V tabulce draftovaných českých obránců vévodí Roman Hamrlík, který se v roce 1992 stal jedničkou. Rostislav Klesla byl o osm let později vybrán na čtvrtém místě, třetí nejlepší výsledek drží hrdina Petr Svoboda, který šel jako pátý. 

Související obsah

​"Je to opravdu neuvěřitelné. Jsem velký kamarád se Stanislavem Svozilem, takže je to neskutečné. Columbus je skvělá organizace," pronesl Jiříček hned po draftu. V týmu se potká ale například také s Jakubem Voráčkem. 

Jakub Voráček patřil letos mezi největší lídry svého Columbusu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události