Fotbal

Bývalý reprezentant opouští Chelsea. Byla to noční můra. Ztratil jsem pět let

Bývalý reprezentant opouští Chelsea. Byla to noční můra. Ztratil jsem pět let
Danny Drinkwater Zdroj: Profimedia

Anglický fotbalový záložník Danny Drinkwater definitivně skončil v londýnské Chelsea, čímž mu spadl ze srdce obrovský kámen. Do slavného klubu přišel v roce 2017 z Leicesteru a v dresu Blues naskočil jen do 23 utkání. Většinu angažmá strávil na hostováních v Burnley, Aston Ville, Readingu a Kasimpase. Konec smlouvy a odchod proto označil jako vysvobození. "Ulevilo se mi. Ta situace nebyla dobrá ani pro mě, ani pro klub," uvedl hráč, který si vyzkoušel i reprezentaci.

"Jsem naštvaný, jak to skončilo a jak se mnou zacházeli," to pronesl Drinkwater v rozhovoru pro Sky Sports. V něm odhalil své pocity po vypršení smlouvy s Chelsea, kde strávil poslední roky. 

Do londýnského celku přišel v roce 2017 s titulem z Leicesteru v zádech a puncem jednoho ze strůjců úspěchu. Jak sám přiznal, promrhal kvůli zdánlivě velkému přestupu celých pět let. Za Blues si totiž příliš nezahrál. A místo startů počítal množství klubů, kam ho posílali na hostování. Za pět let stihl hned čtyři, a to Burnley, Reading, Kasimpasu a Aston Villu. Teď přiznal, že mu díky odchodu spadl kámen ze srdce. 

Související obsah

​"Ulevilo se mi. Ta situace nebyla dobrá ani pro mě, ani pro klub," uvedl. Zmínil se i o tom, jakou měl v Chelsea pozici po nástupu kouče Sarriho, jenž mužstvo vedl v sezoně 2018/2019. "V poslední hodině přestupového okna jsem byl vtažen do kanceláře, kde mi Sarri prostřednictvím Gianfranca Zoly řekl, že se mnou nepočítá," sdělil. V rychlosti si prý měl najít jiný tým, kvůli rodině se však rozhodl zůstat, a tím pádem si skoro nezahrál. V dalším soutěžním ročníku 2019/2020 pak načal sérii hostování.

O Chelsea proto prohlásil, že to byla noční můra. "Zahodil jsem pět let. Je to frustrující. Kdybych zůstal v Leicesteru, kdybych se nezranil, kdyby se klub choval jinak... Všechno jsou ale kdyby," zamyslel se nad tím, kam mohla jeho kariéra směřovat, kdyby na nabídku slavného týmu tehdy nekývl.

V roce 2019 navíc musel řešit kromě fotbalových starostí i ty mimosportovní. "V roce 2019 jsem trpěl. Zemřel mi dědeček, tátovi byla diagnostikována leukémie, ztratil jsem psa a řídil jsem pod vlivem alkoholu, což prostě nejsem já. Udělal jsem velkou chybu," přiznal. A prozradil, že využil i služby psychologa.

Pookřál až v Readingu v uplynulé sezoně, kde se mu prý opět vrátilo sebevědomí. Kam jeho kroky povedou teď, ještě neví. Prý má ale několik nabídek. 

Související obsah

​"Minulá sezona mi výrazně pomohla a její druhá část ukázala, že mám stále schopnost a hlad se prosadit. Možnosti jsou, je to jen o rozhodnutí. Miluji vyhrávat, takže je těžké se v tomto věku vzdát," uzavřel hráč, který nakoukl i do anglické reprezentace.

Chelsea opustil i obránce Rüdiger, který zamířil do Realu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události