Tenis

Paráda. Krejčíková se Siniakovou nedaly soupeřkám šanci a budou hrát o titul

Paráda. Krejčíková se Siniakovou nedaly soupeřkám šanci a budou hrát o titul
Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková Zdroj: Profimedia

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková postoupily ve Wimbledonu do finále ženské čtyřhry. Na postup jim v duelu proti Jeleně Ostapenkové a Ljudmile Kičenokové stačily pouhé dva sety. V obou sice česká dvojice na začátku tahala za kratší konec, pak se vybičovala k vynikajícímu výkonu a s přehledem opanovala obě sady 6:2 a 6:2. Ve finálové bitvě se Češky střetnou s Elise Mertensovou a Šuai Zhangovou, které porazily Desirae Krawčykovou a Danielle Rose Collinsovou.

Úvod semifinálové bitvy se české dvojici příliš nepovedl. Nejprve se tahala se soupeřkami při jejich podání o první gem, který nakonec nezískala, pak prohrála vlastní servis a rázem ztrácela v setu 0:2. Pak se však Krejčíková se Siniakovou vzchopily a opanovaly šest dalších gemů v kuse. První sada tak patřila českému páru, jenž i po slabším začátku triumfoval 6:2.

Ve druhé sadě si obě dvojice udržela servis, ve třetím gemu ale opět zaúřadovaly Češky. Krejčíková přečetla podání soupeřky a skvělým forhendovým returnem po lajně zajistila brejk. Kičenoková s Ostapenkovou se však rychle vzpamatovaly a po vítězném prohozu Kičenokové si vzaly ztracené podání zpět. 

Češky ale zase protivnicím oplatily stejnou mincí a vyhrály při jejich servisu gem. Vedení už pak nepustily, vyhrály další dva gemy a rázem vedly 5:2. Kateřina Siniaková se poté postavila na servis a mohla dopodávat duel k vítězství. To se jí také povedlo. 

Související obsah

​Pomohla si i esem. Zápas však ukončila její spoluhráčka Krejčíková, jež povedenou smečí udělala vítěznou tečku. České tenistky si tak zahrají finále turnaje, který před čtyřmi lety vyhrály. Budou tak útočit na svůj druhý londýnský grandslam kariéry. 

Výsledek semifinále ženské čtyřhry ve Wimbledonu:

B. Krejčíková / K. Siniaková – L. Kičenoková /J. Ostapenková 2:0 (6:2, 6:2)

L. E. Mertensová / Š. Zhangová – D. R. Collinsová / D. Krawčyková 2:1 (6:2, 3:6, 6:3)

Takhle to vypadá v legendárním areálu, kde se hraje Wimbledon:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události