Motorsport

Ecclestone se omluvil za chválu Putina: Nepřemýšlel jsem, Ukrajinci jsou nevinní

Ecclestone se omluvil za chválu Putina: Nepřemýšlel jsem, Ukrajinci jsou nevinní
Bernie Ecclestone | Zdroj: Profimedia

Před deseti dny poskytl bývalý majitel formule 1 Bernie Ecclestone rozhovor pro Good Morning Britain, ve kterém adoroval ruského agresora Vladimira Putina. Nyní svá slova vzal zpátky a otočil téměř o 180 stupňů. "Myslím, že lidé často dělají a říkají věci, aniž by přemýšleli. Nejspíš jsem udělal totéž," řekl mimo jiné 91letý muž pro televizní společnost Sky Sports.

Na konci června poskytl Bernie Ecclestone rozhovor v pořadu Good Morning Britain. Řeč se měla původně točit kolem rasistických výroků Nelsona Piqueta směřovaných na Lewise Hamiltona. Většinu společnosti ale rozdělila hlavně pochvalná slova o ruské hlavě státu Vladimiru Putinovi. Britský podnikatel jej označil za dobrého člověka, který má úroveň, a za válku na Ukrajině vinil spíše Volodymyra Zelenského, jelikož není ochoten se s Putinem domluvit. 

"Myslím, že lidé často dělají a říkají věci, aniž by skutečně přemýšleli. Nejspíš jsem udělal totéž. Chápu, že z mých výroků mohlo být patrné, že hájím to, co se děje na Ukrajině, ale tak to není," řekl v rozhovoru pro Sky Sports. "Byl jsem vychován za druhé světové války, takže vím, jaké to je," připomněl 91letý muž.

Související obsah

​Následně projevil s ukrajinským lidem soucit. "Je mi líto, že lidé na Ukrajině musí trpět za něco, co neudělali. Nedopustili se ničeho špatného. Nic nezačali. Chtějí jen pokračovat ve svém životě," vyjádřil Ecclestone své pocity. "Nezaslouží si, aby trpěli. Není to dobré pro nikoho. Nemyslím si, že by z toho kdokoli něco měl, takže by se měli dohodnout. Pokud jsem řekl něco, co někoho naštvalo, tak se omlouvám," prohlásil v návaznosti na své výroky z předminulého týdne. 

Své kontroverzní výroky poskytl Bernie Ecclestone v pořadu Good Morning Britain 30. června | Zdroj: Profimedia

​Tehdy prohlásil, že je podle něj Putin dobrý člověk, který jen dělá věci, o nichž si myslí, že jsou užitečné pro Rusko. "Putin je stejně jako já obchodník. Čas od času bohužel děláme chyby. A když uděláte chybu, musíte udělat vše pro to, abyste ji napravili," řekl v pořadu Good Morning Britain. Za stále trvající válku na Ukrajině, při které zemřelo už několik tisíc nevinných lidí, spíše vinil Volodymyra Zelenského. 

Související obsah

​"Myslím si, že kdyby vedl svoji zemi správně –⁠ mám na mysli toho druhého člověka na Ukrajině... Chápu, že býval komikem, ale zdá se mi, že chce v této roli pokračovat. Myslím, že kdyby o všem lépe přemýšlel, určitě by vynaložil dost úsilí, aby promluvil s panem Putinem, který je rozumný člověk a naslouchal by mu, pravděpodobně by s tím něco udělal," vyjádřil Ecclestone svůj kontroverzní názor, který nyní korigoval. 

Šampion formule 1 Nico Rosberg si vyzkoušel řízení extrémního vozu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události