Motorsport

Kopecký opět ovládl Rally Bohemia. Rozhodla poslední rychlostní zkouška

Letošní Rally Bohemia ovládl Jan Kopecký se svou Fabií Rally2 Evo. Neměl to ale vůbec jednoduché. Vše rozhodovala až poslední rychlostní zkouška, ve které kvůli technickým problémům musel odstoupit lídr Filip Mareš. Kopecký už tak měl vše jak na zlatém podnose a nakonec si dojel pro svůj jubilejní desátý triumf.

Už 49. ročník Rally Bohemia odstartoval v pátek první rychlostní zkouškou na okruhu v Sosnové, kterou nejrychleji zajel Dominik Stříteský. V sobotu se jela tradiční městská část v centru Mladé Boleslavi a dalších šest "erzet".

Po dopolední fázi se dostal do čela Jak Kopecký, jenž měl na Václava Pecha necelé čtyři sekundy náskoku. Jenže Pech s Fordem Focus zvládl nejlépe odpolední část a vyšvihl se do čela právě před Kopeckého. Náskok? Pouhých sedm desetin.

Neděle tak slibovala velké drama. Úvodní rychlostka v Mladé Boleslavi vyšla nejlépe domácímu jezdci Filipu Marešovi, druhý skončil Pech a Kopecký dojel až šestý se ztrátou šesti sekund na nejrychlejšího. Měnilo se tak celkové pořadí, do jehož čela se dostal Pech.

Související obsah

​Václav Pech měl ale po celkově deváté RZ velkou smůlu a kvůli technickým problémům musel ze závodu odstoupit. Vypadalo to tak na souboj mezi Marešem a Kopeckým. Prvně jmenovaný dokonce po nedělním dopoledním programu vedl, a to i s velkým přispěním chyby Kopeckého, který do této fáze nazul "mokré" pneumatiky. Náskok Mareše před posledními třemi rychlostními zkouškami byl přes osm sekund.

Kopecký v dalším průběhu stahoval a před posledním úsekem byla jeho ztráta pouhé dvě a půl sekundy. Očekával se tak velký souboj. Ten nakonec rozhodla technická závada na Marešově vozu a svou Fabii Rally2 Evo do cíle nedostal.

Související obsah

​Nakonec tak na Bohemce podesáté zvítězil Jan Kopecký s třicetisekundovým náskokem na Rakušana Simona Wagnera. Třetí dojel v absolutním pořadí Dominik Stříteský. Kompletní reportáž budete moct vidět v dalším díle pořadu Český Motorsport.

Dalším závodem českého mistrovství je Barum Czech Rally Zlín, která se jede od 26. do 28. srpna.

Konečné absolutní pořadí Bohemia Rally Mladá Boleslav 2022:

1. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) 1:31:04,0
2. Simon Wagner/Gerald Winter (Škoda Fabia Rally2 Evo) +30,8
3. Dominik Stříteský/Jiří Hovorka (Škoda Fabia R5) +1:23,8

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události