Fotbal

Plzeň má nového sportovního ředitele. Ukázala na bývalého hráče a mistra ligy

Plzeň má nového sportovního ředitele. Ukázala na bývalého hráče a mistra ligy
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Plzeň mění sportovního ředitele. Zdeňka Psotku, který bude působit jako sportovně-technický ředitel FAČR, se funkce ujme bývalý hráč západočeského celku Daniel Kolář. Šestinásobný mistr ligy o tom informoval na svých oficiálních webových stránkách.

Západočeši hlásí velkou změnu na důležitém postu. Novým sportovním ředitelem se po Zdeňku Psotkovi totiž stal Daniel Kolář, jenž s mužstvem ještě jako hráč vybojoval pět prvoligových titulů. V roce 2019 ukončil kariéru a stal se sportovním manažerem mládeže. Teď se dočkal povýšení. Stejnou funkci bude vykonávat u A týmu. 

"Daniel Kolář se do dění v klubu zapojil již před třemi lety, kdy nastoupil jako sportovní manažer mládeže a mohl si řadu věcí vyzkoušet, poznat detailně chod celého klubu a zapojit se aktivně do řady procesů. Jeho jmenování na uvolněnou pozici sportovního ředitele je proto pro nás přirozenou a logickou volbou. Danovi samozřejmě přeji hodně úspěchů a těším se na naší vzájemnou spolupráci," řekl k novince generální ředitel klubu Adolf Šádek na oficiálních webových stránkách.

Z nové pozice měl radost i samotný Kolář, jenž si s Plzní zahrál Ligu mistrů a vyhoupl se i do reprezentace. "Je pro mě ctí, že mi klub dává tuto důvěru a velmi si toho vážím. Je to pro mě samozřejmě nová zkušenost a hodlám udělat maximum pro to, abych byl klubu nápomocen a zúročil v jeho prospěch všechny mé dosavadní zkušenosti. S Viktorkou mám spojené nejlepší období mé hráčské kariéry a jsem rád, že se mohu i nadále podílet na dalším vývoji a rozvoji klubu," přiznal.

Související obsah

Ten se rozpovídal i o tom, jaká bude náplň jeho práce. Má být spojkou mezi majiteli a trenéry, bude zajišťovat i komunikaci s hráči a jejich agenty a sledovat fotbalisty či vytipovávat zajímavé hráče. Ty by chtěl hledat i v mládeži, kde v uplynulých třech letech působil. 

"V neposlední řadě budu dohlížet i na úsek mládeže, kde chci pokračovat v propojování všech mládežnických výběrů s A týmem," uzavřel šestatřicetiletý bývalý hráč.

Slavia, Plzeň i Sparta o letní přestávce hodně posilují:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události