MMA

Zbláznil se? UFC zápasník po největší výhře kariéry vyzval Rafaela Nadala

Zbláznil se? UFC zápasník po největší výhře kariéry vyzval Rafaela Nadala
UFC zápasník Rafael Fiziev Zdroj: profimedia.cz

Rafael Fiziev má za sebou největší výhru kariéry. O víkendu v pátém kole ukončil bývalého šampiona lehké váhy Rafaela dos Anjose a jasně ukázal, že se konkurenti v nabité divizi do 70 kg musí mít před ním na pozoru. Ale nebyl to šampion Oliveira, Chandler ani Poirier, o koho si Kyrgyzstánec reprezentující Ázerbájdžán řekl. Naopak do klece vyzval tenisovou ikonu.

Po dvou odloženích se duel odehrál na galavečeru UFC Vegas 58 a fanoušci po dlouhém čekání konečně dostali pořádnou bitvu. Vyrovnaný zápas se protáhl až do pátého kola, kde Fiziev (12-1) ukončil bývalého šampiona rychlým hákem z přední ruky. Za výkon obdržel prémii ve výši 50 tisíc dolarů (1,2 milionu korun).

Fiziev si tak připsal šesté vítězství na půdě UFC a čeká ho posun mezi elitu lehké váhy. Po skalpu Rafaela dos Anjose (34-14) ale překvapil a do klece vyzval dalšího svého jmenovce. "Už víme, který Rafael je nejlepší v UFC. Teď chci novou výzvu a zjistit, který Rafael je nejlepší napříč sporty. Rafaeli Nadale, pojď jsem," ignoroval Fiziev první otázku Michaela Bispinga a vyzval antukového krále. "Rafael Nadal," odpovídal Fiziev na otázku, s kým chce příště zápasit a pokračoval: "Dokážu ho porazit v jeho vlastním sportu."

Překvapivé prohlášení se řešilo i na pozápasové tiskové konferenci. Fiziev nabídl i možné řešení onoho duelu: "První kolo si dáme tenis, druhé tenis, třetí tenis. Čtvrté tenis a v pátém kole MMA. Bude to hlavní zápas (smích)." Šance na bizarní střetnutí je s jistotou nulová a zápasníkovo prohlášení zůstane jen úsměvným výkřikem. Nadal navíc v současnosti řeší jiné starosti než debut v MMA. Jeho kariéru pozastavila trhlina v břišním svalu, kvůli které odstoupil ze semifinále Wimbledonu a ohrožuje i start na nadcházejícím US Open.

Související obsah

​Po bláznivé výzvě Fiziev přeci jen vyřkl jméno ze světa bojových sportů. Na cestě za titulem by se chtěl utkat s Justinem Gaethjem, aktuální trojkou lehké váhy a dvojnásobným vyzyvatelem šampiona. 

Parádní K.O. předvedl také Sabah Homasi. Na Bellatoru 282 mu na ukončení soupeře stačilo jen 58 sekund:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události