Fotbal

Rodí se Slavii nový Sima? Připomíná mi ho. Je fotbalový, říká Vlček o Usorovi

Rodí se Slavii nový Sima? Připomíná mi ho. Je fotbalový, říká Vlček o Usorovi
Fotbalista Slavie Moses Usor Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Fotbalová Slavia zrovna dokončila svou přípravu v Rakousku, kde sehrála dohromady tři duely. Velmi dobře se uvedl nigérijský mladík Moses Usor, kterému se proti Rapidu Bukurešť a Puskás Akadémii povedlo krásně skórovat. Zaujal tak nejen fanoušky pražského klubu, vývojem a příběhem dokonce hodně připomíná kometu Abdallaha Simu.

Dvacetiletý křídelník přišel do Slavie teprve v dubnu letošního roku z nigérijských 36 Lion FC, ale velmi brzy zaujal vedení klubu. V devíti zápasech za béčko nastřílel ve třetí lize šest branek a přidal tři asistence. Udržel si tak statistiku bodu na zápas. 

Nyní se mu daří v dresu áčka, které absolvovalo soustředění v Rakousku. Tým Jindřicha Trpišovského se postupně utkal s Olympiakosem, Rapidem Bukurešť a naposledy s Puskás Akadémií. V posledních dvou duelech Usor dokonce skóroval, pokaždé střelou z vápna do vzdálenější šibenice. 

Takto se Moses Usor naposledy prosadil proti maďarskému týmu: 

"Neřekl bych, že jsem z jeho výkonů úplně překvapený. Když přišel, tak nás všechny zaujal. Už v našem béčku vypadal moc dobře, i když jsme si říkali, že je to jen třetí liga. On si to ale dokázal přenést k nám do áčka. Potvrzuje věci, které jsme si o něm mysleli. Je fotbalový a má to v sobě," pronesl někdejší kanonýr Slavie Stanislav Vlček, jenž nyní působí v klubu na pozici vedoucího mužstva.

Nigérijský ofenzivní hráč si tak velmi hlasitě říká o základní sestavu ligového vicemistra. "Základní sestavu minimálně atakuje. Už jen výkony v přípravných zápasech a v tréninkovém procesu. Viděli jsme ho každý den v konfrontaci s našimi hráči, nakonec je to ale na trenérovi. Máme široký kádr, kde jsou tři jedenáctky kvalitních hráčů, takže konkurence je obrovská. V áčku ale zůstane," dodal autor slavného gólu, který poslal sešívané do Ligy mistrů v roce 2007.

Související obsah

Fanoušci Slavie si při pohledu na Mosese Usora vzpomněli na kometu sezony 2020/21 Abdallaha Simu, kterého si vybavil právě i Stanislav Vlček. "Vlastně mě překvapil, jak rychle zapadl do kolektivu a jak se okamžitě adaptoval do hlavního týmu. Připomíná mi trochu příběh Abdallaha Simy.

"Určitě ho brali s tím, že bude růst a někdy může odejít do špičkového klubu. Přiznám se, že ho moc nesleduji a nevidím jeho tréninkový proces, ale moc se tam neprosadil. Věřím, že se nyní ve Francii nastartuje," řekl Vlček o Simovi, který bude v následujícím ročníku hrát za francouzské Angers.

Nejen Slavia během léta posiluje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události