Tenis

Třetí poločas: Šafářová zhodnotila Wimbledon, Hanzal mluvil o draftu NHL

Třetí poločas: Šafářová zhodnotila Wimbledon, Hanzal mluvil o draftu NHL
Bývalá tenistka Lucie Šafářová Zdroj: TN LIVE

V pondělí proběhl další díl pořadu Třetí poločas. Tentokrát byli hosty Lucie Šafářová, Martin Hanzal a Marco Venturini. Tenistka zhodnotila letošní Wimbledon, bývalý hokejista promluvil o draftu NHL a ředitel Peugeot Česká republika se rozpovídal o Peugeot Rally Cupu.

Vítězství Krejčíkové se Siniakovou ve Wimbledonu

Podruhé vyhrály wimbledonskou čtyřhru Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. A o jejich úspěchu se rozpovídala bývalá skvělá tenistka Lucie Šafářová. "Je to naprosto úžasné. S Bethanie je to jediný grandslam, který se nám nepodařilo získat. Wimbledon je spoustou věcí naprosto specifický. Je skvělé, že se jim to podařilo vyhrát podruhé. Holky jsou právem nejlepším právem na světě. Hrají spolu od juniorek, takže jsou sehrané. Bára Krejčíková sice byla chvilku zraněná, ale když jsou obě fit, tak jsou nejlepší na světě," hodnotila výkon českých hráček Šafářová.

"Není jednoduché najít ideálního parťáka na čtyřhru. Musíte si sedět tenisově, ale i lidsky. Já si pamatuji, jak jsme s nimi hrály poprvé na Prague Open a už tenkrát jsem si říkala, že hrají moc dobře," pokračovala Šafářová.

Ta se rozpovídala také o mužské dvouhře, ale také o tom, proč se jí s Bethanie Mattekovou-Sandsovou nepodařilo Wimbledon vyhrát.

Celý rozhovor s Lucií Šafářovou:

​Draft NHL a úspěch Slováků

Bývalý hráč NHL Martin Hanzal zhodnotil letošní draft do NHL a velký úspěch Slováků. Juraj Slafkovský byl draftován na prvním místě Montrealem a Šimon Nemec na druhém místě týmem New Jersey Devils. Co říkal Hanzal právě k nové jedničce? "Malinko mě to překvapilo. Když se podíváme na jeho sezonu, tak neměl ve Finsku úplně skvělá čísla. Na olympiádě ale vystřelil, dal pět gólů, což se v 18 letech asi nikomu nepovedlo. Mistrovství světa se mu taky vydařilo," zhodnotil Slafkovského bývalý hokejista NHL, který stále hraje Krajský přebor za Samson České Budějovice.

Na šestém místě byl Columbusem vybrán David Jiříček. "Když jsem viděl naposledy Jiříčka hrát, tak mě opravdu zaujal. Má neuvěřitelný přehled, hraje velmi chytře a v defenzivě je skvělý. Šesté místo na draftu je krásné. Ani si nepamatuji, kdo byl naposledy takhle vysoko. Určitě si to zasloužil," popsal mladého obránce Hanzal.

Ten také promluvil o větším zapojování juniorů mezi seniorské hokejisty, a co udělat pro to, aby vám úspěšný draft nezamotal hlavu.

Celý rozhovor s Martinem Hanzalem:

​Další díl Peugeot Rally Cupu

Na Bohemia Rally v mladé Boleslavi se odjel další díl závodů Peugeot Rally Cupu. Tomu zatím vládne fenomén Jaromír Tarabus. "Výkony Jaromíra Tarabuse se mi moc líbí. A to nejenom kvůli tomu, že vyhrává. Ale on vede i mistrák mezi dvojkolkami. On se v tom opravdu našel. Jezdí parádní tempo," řekl Marco Venturini, jenž je ředitelem Peugeotu v České republice.

"Doufám, že může dát impulz mladým závodník. Když se mladíci podívají na jeho časy, tak to musí být obrovská motivace," přeje si Venturini. "Letošní sezona je dobrá. Loni jsme měli deset posádek, letos jenom šest, ale je jinak super. Divácky to je také super, ale samozřejmě by to mohlo být lepší," dodal Venturini, který se dotkl několika dalších témat.

Celý rozhovor s Marcem Venturinim:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události