Fotbal

Král na ostrovech balí kufry. Měl by se přesunout na slavnou německou adresu

Král na ostrovech balí kufry. Měl by se přesunout na slavnou německou adresu
Zdroj: Profimedia

Český fotbalový reprezentant Alex Král mění klub. V anglickém West Hamu se nedočkal patřičného vytížení, a tak míří do jiného týmu. Od nové sezony by měl působit v německém Schalke 04, které se po sestupu a roční pauze vrátilo do Bundesligy. Klub oznámil na svých sociálních sítích, že přestup je takřka hotový. Čtyřiadvacetiletý obránce tak po Spartaku Moskva a londýnském celku vyzkouší třetí zahraniční angažmá.

Ze Slavie zamířil do moskevského Spartaku, odkud se vydal do anglické Premier League. Po pouhém roce však ve West Hamu končí. Za Kladiváře naskočil během uplynulé sezony jen do pěti soutěžních zápasů, a tak přišla na řadu změna. 

O služby čtyřiadvacetiletého obránce se přetahovala řada klubů, nakonec prý zvítězilo německé Schalke, které se po sezoně strávené ve 2. Bundeslize vrátilo do nejvyšší německé soutěže a teď zbrojí, aby mezi elitou nehrálo druhé housle.

Klub oznámil novou akvizici na svých sociálních sítích a jeho zástupci zmínili i to, že přestup je takřka hotovou věcí. "Je pravda, že máme v úmyslu podepsat Alexe Krále. Ještě zbývá dořešit pár formálních záležitostí, takže vám v tuto chvíli nemůžeme prozradit více," zaznělo v prohlášení.

Související obsah

V nejbližší době by tak měl být oficiálně oznámen přestup a Král by se měl přesunout do Gelsenkirchenu, kde Schalke hraje. V týmu Franka Kramera by se měl potkat například se zkušeným ostrostřelcem Simonem Teroddem či Ibrahimou Cissém.

Český reprezentant nebude prvním Čechem, který se v dresu sedminásobného šampiona Bundesligy objeví. V minulosti za něj nastupovali například Radoslav Látal, Jiří Němec nebo Jan Morávek. 

Alex Král je i reprezentantem. Naposledy ho Jaroslav Šilhavý povolal k zápasům Ligy národů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události