Krejčíková překvapivě končí už v prvním kole, Siniaková ukončila sérii porážek

Zdroj: profimedia

Ve čtyřhře patří Kateřina Siniaková mezi nejlepší tenistky na světě, ale v singlu se jí poslední dobou nedaří, když prohrála čtyři zápasy v řadě. Tuto nešťastnou sérii se jí podařilo ukončit v prvním kole turnaje v Budapešti, když proti Ukrajince Kalininové vyhrála úvodní set a poté její soupeřka kvůli zranění zápěstí utkání vzdala. Barboře Krejčíkové už se tolik nedařilo. Loňská vítězka French Open překvapivě prohrála s Číňankou Wangovou 1:6 a 6:7.

Kateřina Siniaková vyhrála minulý týden společně s Barborou Krejčíkovou pátý grandslamový titul ve čtyřhře. Tenisovou pohodu si přenesla i do antukového turnaje v Budapešti, kdy proti Ukrajince Kalininové začala velmi dobře a ve čtvrté hře jí vzala podání. Získaný brejk následně potvrdila a šla do vedení 4:1. Náskok se jí podařilo udržet až do konce sady i přes to, že soupeřka měla dvě příležitosti na prolomení podání. Za stavu 5:3 30:40 zahlásil čárový rozhodčí Siniakové dvojchybu, ale sudí na umpiru jeho výrok opravil a Siniakové se podařilo set uzavřít na konečných 6:3.

Tou dobou se už Kalininová potýkala se zdravotními problémy, kdy si za stavu 5:2 nechala ošetřovat zápěstí. "Neviděla jsem na ní nic, soustředila jsem se sama na sebe. Všimla jsem si toho, až když si zavolala fyzioterapeutku," řekla Siniaková v pozápasovém rozhovoru. Ukrajinská soupeřka po prvním setu zápas vzdala, a Siniaková tak postoupila do druhého kola. V něm se utká se 118. hráčkou světa Italkou Elisabettou Cocciarettovou.

V Budapešti se ve čtvrtek představila i deblová partnerka Siniakové Barbora Krejčíková. Té se ale začátek zápasu vůbec nepodařil. Ačkoliv vyhrála první gem, dalších šest šlo na stranu Číňanky Wangové, která tak první sadu ovládla zcela jasně 6:1 za 35 minut.

Ve druhém setu už se vítězce loňského French Open dařilo více. V pátém gemu vzala soupeřce podání, a za stavu 4:2 měla dokonce další tři brejkboly, čímž by zřejmě definitivně zlomila sadu ve svůj prospěch. Wangové se ale podařilo hru otočit a v desátém gemu srovnala skóre na 5:5. Následně druhý set zamířil do tiebreaku, ve kterém 102. hráčka světa jasně dominovala a vyhrála jej 7:1. Krejčíková se tak s turnajem loučí už v prvním kole.