Fotbal

Válka nekončí, ale fotbal se na Ukrajinu za přísných opatření vrací

Válka nekončí, ale fotbal se na Ukrajinu za přísných opatření vrací
Fotbalisté Dynama Kyjev před utkáním se Šachtarem | Zdroj: Profimedia

Válka na Ukrajině trvá už skoro pět měsíců, ale i přesto se místní obyvatelé snaží vrátit do normálního režimu. 23. srpna začne nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž, jejíž minulý ročník byl přerušen kvůli ruské agresi. Zápasy budou hrané bez přítomnosti diváků za bezpečnostních opatření.

Poslední utkání ukrajinské ligy bylo odehráno 12. prosince loňského roku. Poté následovala klasická zimní přestávka, ale po ní se fotbalisté už na trávník nevrátili. 24. února obsadila ruská vojska svého souseda, čímž se život na Ukrajině ze dne na den změnil k nepoznání. Pochopitelně byly přerušeny i všechny sportovní soutěže, fotbal nevyjímaje. 

Po více než osmiměsíční pauze se fotbalisté na zelený trávník vrátí, a to 23. srpna, což je na Ukrajině Národní den vlajky. "Je velmi důležité, aby se na Ukrajině zase začal hrát fotbal, stejně jako ostatní národní šampionáty," řekl ukrajinský ministr sportu Vadym Gutcajt. "Neustále soutěžíme a fandíme. Pořád bojujeme a vyhráváme. Ukrajinský sport vyhraje na všech frontách a nelze ho zastavit v postupu," dodal podle agentury Reuters. Utkání budou ale hraná bez fanoušků a stadiony budou vybaveny přístřešky pro případné náletové sirény. 

Související obsah

​Před přerušením loňské sezony byl na prvním místě Šachtar, který o dva body vedl před konkurenčním Dynamem Kyjev. Třetí místo patřilo týmu Dnipro-1.

Na konci července začne také nejvyšší česká fotbalová soutěž, která byla už rozlosována:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události