Další sporty

O'Neal a Pippen znovu na scéně? Synové slavných otců bojují o kontrakt v NBA

V basketbalové NBA by se opět mohla objevit slavná jména z minulosti. Syn proslulého Shaquillea O'Neala Shareef a potomek Scottieho Pippena Scotty Jr. totiž bojují v zápasech NBA Summer League o pozornost skautů jednotlivých týmů nejslavnější soutěže světa. V draftu totiž sice neuspěli, ale pokud se budou líbit v tzv. letní lize, kde hájí barvy LA Lakers, mohli by získat vytoužený kontrakt.

Shaquille O'Neal a Scottie Pippen nikdy nehráli ve stejném týmu. To se nedá říct o jejich synech, Shareefovi a Scottym Jr. Oba mladí talenti totiž momentálně válčí v dresu LA Lakers o co nejlepší výsledky v NBA Summer League. 

Ani jednoho z nich si totiž nevybral žádný tým NBA, a proto se snaží zaujmout právě v tzv. letní lize, kterou sledují skauti jednotlivých celků nejslavnější basketbalové soutěže světa. Pokud by se jim to povedlo, následovali by své otce, kteří jsou legendami světového basketbalu.

Dvaadvacetiletý Shareef O'Neal strávil poslední dva roky v univerzitním týmu Louisiana State University a šance, že by si mohl zahrát NBA, je pro něj splněným snem. Obzvlášť po zdravotních komplikacích, jimiž si prošel. 

"Prošel jsem si těžkými časy. Před čtyřmi lety mi operovali srdce a dostat se na tuhle velkou scénu je pro mě zadostiučinění. Život mi dává smysl, jen když hraju basketbal. A teď tu jsem, abych bojoval o smlouvu," řekl syn legendárního hráče. Se svými 208 centimetry je prozatím vcelku platným členem týmu. V posledních třech zápasech odehrál celkem 36 minut a zaznamenal dohromady 13 bodů, 7 asistencí a 12 doskoků. 

Scotty Pippen Jr. je ještě o rok mladší a poté, co odešel z Vanderbiltu, podepsal dvoucestný kontrakt s G League South Bay Lakers. Teď se rovněž snaží zaujmout skauty NBA. V uplynulých třech duelech letní ligy zapsal během celkových 72 minut 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků. 

Související obsah

​Oba se shodli, že tlak na ně je úplně jiný než na ostatní hráče, což by jim zdánlivě mohlo svazovat ruce. "Procházíme celým tímto procesem od doby, kdy jsme byli malé děti. Je na nás vždy vyvíjen jiný typ tlaku a jiný typ očekávání. Takže smekám klobouk před všemi takovými kluky," uvedl Pippen podle ESPN.

"Vím, že tam bude vždycky to srovnání. Každé dítě je srovnáváno se svým tátou, který dělal totéž, co oni. Ale mě to netrápí," přiznal Shareef O'Neal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události