Hokej

Gesto jako hrom. Hokejový útočník se rozhodl podpořit spoluhráče s rakovinou

Gesto jako hrom. Hokejový útočník se rozhodl podpořit spoluhráče s rakovinou
Český hokejový reprezentant do dvaceti let Michal Gut. | Zdroj: Profimedia.cz

Český reprezentační útočník Michal Gut se momentálně účastní přípravného kempu před odloženým MS U20 v Kanadě, i přesto si našel čas na to, aby podpořil kamaráda z mládežnických reprezentací Pavla Nováka. Ten před necelými třemi týdny oznámil, že mu lékaři diagnostikovali onkologické onemocnění a místo přípravy na novou sezonu musí zahájit léčení. Gut neváhal a vymyslel speciální akci – dražbu hokejek. Její výtěžek měl být určený pro Nováka. Oba hokejisté se ale dohodli, že peníze věnují Nadačnímu fondu Ivana Hlinky.

Hokejovou republiku takřka před třemi týdny zasáhla špatná zpráva. Útočník Pavel Novák totiž oznámil, že mu lékaři diagnostikovali onkologické onemocnění a na čas tak musí přerušit sportovní kariéru. 

Jednoho z jeho spoluhráčů z mládežnických reprezentací Michala Guta okamžitě napadlo, že by chtěl dvacetiletého účastníka dvou mistrovství světa a svého kamaráda nějak podpořit. 

"Všichni víme, jaká hrůza se našemu kamarádovi stala. Přemýšlel jsem o tom, chtěl jsem ho nějak podpořit a pomoct mu. Pořád jsem ale nevěděl jak," uvedl Gut pro hokej.cz k tomu, jak o situaci smýšlel.

Nakonec oslovil výrobce svých hokejek a vymyslel speciální dražbu. "(Můj výrobce) dělá různé barvy, tak jsem se s ním domluvil, že mi vyrobí fialové hokejky. Pokud se dostanu na mistrovství, budu tam hrát s nimi. Kdybych se nedostal, hrál bych s nimi na začátku sezony v Litvínově. A potom je vydražím," řekl devatenáctiletý hráč, který strávil uplynulou sezonu v zámořské WHL.

Výtěžek dražby se původně rozhodl věnovat právě Novákovi, ten mu ale prý řekl, že peníze potřebovat nebude. A tak se společně dohodli na tom, kam vydražená částka poputuje.

"Ptal jsem se ho, jestli bude ty peníze potřebovat. On mi sám řekl, že ne. Tak jsme se domluvili, že je dáme nadaci paní Hlinkové, se kterou už jsem si taky volal. Ta byla moc ráda. Řekla mi, že teď lidé obecně nejsou v dobré finanční situaci a moc peněz se v poslední době nevybírá, takže to určitě pomůže," těšilo Guta, že se vybrané finance použijí na dobrou věc. Nadační fond Ivana Hlinky totiž pomáhá hokejistům i jiným hokejovým činovníkům, kteří se ocitli z různých důvodů v sociálně obtížné životní situaci.

Související obsah

Odchovanec Kadaně navíc uvedl, že kromě něj se do aukce možná přidají i další hráči reprezentační dvacítky. "Tohle je začátek, pak se třeba někdo přidá, věnuje dres nebo podobně. To už bude na ostatních. Já budu jenom rád. Doufám, že ta podpora bude vidět a vybere se co nejvíc peněz, abychom lidem pomohli," zadoufal.

Už brzy čeká české fanoušky charitativní zápas, kterého se zúčastní hvězdy NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události