Další sporty

Jel na čele a pak vytuhnul. Tour de France má dalšího hvězdného odpadlíka

Jel na čele a pak vytuhnul. Tour de France má dalšího hvězdného odpadlíka
Cyklista Mathieu van der Poel. | Zdroj: Profimedia.cz

Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel na Tour de France končí. V jedenácté etapě sice útočil na přední pozice, pak však musel odstoupit a ukončil i svou účast na celém podniku. Největší úspěch si připsal v úvodní časovce, v níž dojel na 5. příčce, jinak se mu příliš nedařilo. Průběžně figuroval až na 95. místě.

Na Tour de France van der Poel vyrazil po delší pauze a vydržel v závodním pelotonu jen necelých 11 etap. Zatímco loni opanoval 2. etapu a odstoupil dobrovolně, aby se mohl připravit na olympijské hry v Tokiu, letos protivníkům nestačil. 

V úvodní etapě sice dojel pátý, pak už se mu příliš nedařilo. V 11. etapě sice chvíli jel společně s Woutem van Aertem na čele, nakonec však vytuhnul při stoupání na Col du Télégraphe a musel odstoupit. A to nejen z etapy, ale z celého podniku. 

Dobrý výsledek se mu totiž nepovedlo udělat ani při páté etapě s úseky na kostkách, kde si hodně věřil. "Jsem stín sama sebe. A je to frustrující," uvedl podle velonews.com šestinásobný mistr světa v cyklokrosu.

Související obsah

​Kromě 5. příčky v úvodu Tour dojel jen dvakrát v nejlepší třicítce – ve 2. etapě protnul cílovou pásku na 19. místě a ve 3. etapě skončil pětadvacátý. Nejvíc ho nejspíš zbrzdil nejel náročný program, ale také následky problémů se zády, kvůli kterým musel nuceně posunout start letošní sezony. 

Někteří cyklisté z Tour odstoupili i kvůli zraněním z pádů. Jednou se cyklista střetl i s fanouškem. Stejně jako na jaře Belgičan Lampaert:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události