Tenis

Jelena Djokovičová se zastala manžela. Novak není žádná antivaxerská ikona

Jelena Djokovičová se zastala manžela. Novak není žádná antivaxerská ikona
Jelena a Novak Djokovičovi Zdroj: Profimedia

Pokud se nic zásadního nezmění, Novak Djokovič se nebude moci zúčastnit série tenisových turnajů, které se ve zbytku roku budou hrát ve Spojených státech amerických. Je to kvůli chybějícímu očkování proti covidu-19. Ohledně toho si do něj rýpl americký novinář Ben Rothenberg, který jej označil za antivaxerskou ikonu. To se nelíbilo Djokovičově manželce Jeleně, která se své drahé polovičky zastala.

Americký žurnalista Ben Rothenberg pracuje jako editor pro Raquet Magazine a pro kritická slova směrem k Novaku Djokovičovi zpravidla nechodí daleko. Naposledy se k němu vyjádřil na twitteru před pár dny. "Jestliže nedojde ke změně amerického imigračního zákona, Wimbledon bude poslední Djokovičův grandslam v letošním roce. Spojené státy vyžadují, aby cizinci, kteří vstoupí do země, byli očkovaní. Djokovič jasně odmítl, že se nechá naočkovat, a pasoval se tak do pozice antivaxerské ikony."

Tato slova se nelíbila Djokovičově manželce Jeleně, která se 21násobného grandslamového vítěze zastala. "Pardon, ale chci se ujistit. Opravdu jste označil mého manžela za antivaxerskou ikonu?" reagovala tenistova choť na rýpnutí populárního žurnalisty, kterého na sociálních sítích sleduje 127 tisíc lidí. "On si prostě jen vybral, co je nejlepší pro jeho tělo. Pokud nebude moci kvůli tomu hrát, je s tím v pohodě," napsala Jelena Djokovičová. 

Ani zákaz startu na US Open, kde by mohl dorovnat v počtu vyhraných grandslamů Rafaela Nadala, Djokoviče nepřesvědčí, aby se nechal očkovat. "Už toho moc udělat nemohu. Je skutečně na vládě USA, aby rozhodla, zda pustí neočkované lidi do země," prohlásil srbský tenista před letošním Wimbledonem, který nakonec vyhrál, když ve finále porazil Nicka Kyrgiose.

Související obsah

​Djokovič slavil triumf ve Wimbledonu. Fanouškům házel tenisáky na balkón:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události