Hokej

Česká hvězda AHL nekončí, domluvila se na ročním kontraktu s Blues

Česká hvězda AHL nekončí, domluvila se na ročním kontraktu s Blues
Zdroj: Profimedia

Osmadvacetiletý český útočník Martin Frk se s nejlepší ligou na světě ještě neloučí. Jeden z hráčů s nejlepší střelou za mořem se dohodl na ročním kontraktu se St. Louis Blues. Pelhřimovský rodák by se rád konečně po delší době udržel v hlavním týmu.

Střelecký talent bezpochyby má, ale zatím se ho nenaučil ideálně využívat. Alespoň tedy v NHL. V nižší lize mu to naopak střílí jako na běžícím pásu. Letos se v AHL trefil hned čtyřicetkrát, přičemž další dva zásahy přidal v následném play-off. 

Frkovi ale končila smlouva, a tak si jeho služby pojistilo St. Louis, které českému rodákovi nabídlo dvoucestnou smlouvu. Blues tak může počítat s hráčem, který v hlavním týmu dokáže odpracovat, co je potřeba. V posledním ročníku nastoupil k šesti duelům za Kings, dvakrát dokonce skóroval. 

Související obsah

Český útočník byl draftován do NHL v roce 2012, kdy si jej na výběru nováčků vybral Detroit, za který odehrál kompletní ročník 2017/18. Ve své kariéře si zahrál také za Carolinu a již zmiňované Los Angeles Kings. Nyní bude chtít přidat body a zápasy v dresu St. Louis.

Letos se prosadil Frk proti Predators, čímž ukázal své střelecké umění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události