Fotbal

Slavia zužuje kádr a zbavuje se nepotřebných hráčů. Co další posily?

Slavia zužuje kádr a zbavuje se nepotřebných hráčů. Co další posily?
Maksym Talověrov Zdroj: Profimedia

Už ve čtvrtek začíná pro fotbalovou Slavii nová sezona, když ve druhém předkole konferenční ligy vyzve gibraltarský St. Joseph. Trenér Jindřich Trpišovský ale stále nemá pro příští ročník uzavřený kádr. Na hostování do Liberce by měl odejít ukrajinský obránce Maksym Talověrov a také Mick van Buren. S Mladou Boleslaví se zase připravuje talentovaný Daniel Samek. Kromě redukce soupisky je ale ještě v plánu přivést minimálně jednoho stopera.

V letním přestupovém období přivedla Slavia osm posil. Docházelo ale také k odchodům. S týmem se postupně rozloučili Michael Krmenčík, Tomáš Malinský, Petar Musa, Alexander Bah, Ondřej Kúdela, Mohamed Tijani, Ladislav Takács nebo třeba talentovaní Denis Alijagič a Mads Madsen. 

Nově se k nim přidají i další jména. Maksym Talověrov po půl roce ve Slavii odchází hostovat do Liberce, jelikož jeho šance na základní sestavu po příchodu Christa Tiéiho se nejevily příliš reálné. Stejným směrem putuje i útočník Mick van Buren. Součástí kádru Slavie pro následující sezonu nebude ani mladičký Daniel Samek, který se již nyní připravuje s Mladou Boleslaví, kde bude taktéž hostovat. Ve středočeském klubu už nastoupil do jednoho přípravného zápasu proti Varnsdorfu. 

Související obsah

​Po odchodu Kúdely, Takácse, Tijaniho a Talověrova se ale Slavii otevřela díra na stoperském postu. David Hovorka je dlouhodobě zraněný, a tak ve středu obrany mohou nastupovat Ousou, Kačaraba, nová posila Santos a navrátilec z hostování Karafiát. Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci jasně prohlásil, že tento post chce ještě posílit. "Co se týče posil, ještě řešíme stopera. Myslím, že fanoušci se v tomto přestupním termínu mohou ještě jednou těšit na jednu posilu," slíbil předseda představenstva týmu z Edenu.

Podle Deníku Sport by na tuto pozici mohl přijít buď Isak Hien ze švédského Djugardenu, nebo Václav Jemelka z Olomouce, o kterého měli sešívaní už dříve zájem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události