Místo zlata pouze slzy. České juniorky ve finále ME těsně prohrály

Česká basketbalistka Lucie Ceralová ve finále evropského šampionátu Zdroj: FIBA Basketball

Velmi blízko byl český basketbal od obrovského úspěchu. Neporažené české juniorky nastoupily ve finále evropského šampionátu proti Španělkám, ale prohrávaly například již o jedenáct bodů. Češky náskok pokaždé stáhly a na konci zápasu mohly dokonce srovnat, to se ale nakonec nepovedlo.

Přitom české juniorky naskočily do utkání opravdu skvěle. Po pár minutách to bylo již 5:0, což dávalo zajímavou naději do zbytku duelu. Soupeřky z Pyrenejského poloostrova ale ještě do konce první čtvrtiny srovnaly a dostaly se dokonce do dvoubodového vedení.

Na druhou čtvrtinu by pak svěřenkyně Romany Ptáčkové nejraději zapomněly. Nasázely pouze čtyři koše a po půlce duelu prohrávaly o devět bodů, což nejspíše sebralo hodně nadějí do zbytku celého utkání. Češky sice snižovaly, ale po třetí části finále to bylo stejnak o devět bodů.

Jenže české lvice to nevzdaly. V závěru utkání se dostaly na rozdíl dvou bodů a šly do útoku, kde proběhlo hned několik pokusů a střel. Žádná ale bohužel neskončila vyrovnávacím košem. Následovala protiakce Španělek, které ke zlatu přiblížila Dembeleová.

Nakonec juniorky ze středu Evropy nepřidaly další bod a soupeřky si došly pro zlaté medaile. Po koncové siréně většina holek brečela, přesto se výběr Romany Ptáčníkové postaral o první medaili od roku 2004.