Siniaková se ve dvouhře zvedá. Po velkém boji porazila světovou dvanáctku

Zdroj: profimedia.cz

Česká tenistka Kateřina Siniaková postoupila na turnaji v Hamburku do druhého kola. V neděli večer si poradila s aktuálně dvanáctou nejlepší tenistkou světa Ruskou Darjou Kasatkinovou, kterou porazila po 156 minutách 6:2, 2:6 a 6:4. Do tohoto turnaje v pondělí vstoupí i Barbora Krejčíková.

V posledních týdnech se Kateřině Siniakové ve dvouhře příliš nedaří. Ze šesti zápasů vyhrála jediný, a tak si chtěla spravit chuť na turnaji v Hamburku. Nečekal ji ale vůbec snadný úkol, jelikož jí byla soupeřkou světová dvanáctka Darja Kasatkinová, kterou ve všech čtyřech vzájemných zápasech nedokázala porazit.

Do utkání ale rodačka z Hradce Králové vstoupila nebojácně. Ruské tenistce okamžitě vzala podání, což zopakovala i v sedmém gemu a první set následně vyhrála pohodlně 6:2. Do druhé sady ale nevstoupila Siniaková vůbec dobře. Prohrála první čtyři hry, z čehož už se nedokázala vzpamatovat a po výsledku 2:6 musel o vítězce rozhodnout třetí set.

​V něm si wimbledonská vítězka ve čtyřhře vypracovala za stavu 1:1 tři brejkboly, ale ani jeden nevyužila. To ji mrzelo v následující hře, kdy ztratila své vlastní podání a soupeřka šla do vedení 3:1. Ruska ale brejk i přes vedení 30:0 nepotvrdila, a tak byla Siniaková zpátky v zápase.

V následující hře se Kasatkinová dostala opět do vedení o dva gemy, ale ani poté nedokázala podržet své podání, i když vedla už 40:15. Siniaková předváděla bojovný výkon a odmítala se vzdát lacino. V osmé hře se české hráčce podařilo po boji srovnat a bylo tak zaděláno na dramatickou koncovku.

93. hráčka světa byla v dobré rozmaru i dál a vyhrála třetí hru v řadě. Byla tak pouhý jediný gem od postupu do dalšího kola. Na rozdíl od minulého zápasu proti Italce Cocciarettové tuto situaci zvládla na výbornou a po výhře 6:2, 2:6 a 6:4 postoupila do dalšího kola. V něm se utká s Brazilkou Laurou Pigossiovou.

Minulý týden vyhrála Siniaková po boku Barbory Krejčíkové wimbledonskou čtyřhru, čímž společně dosáhly už na pátý grandslamový titul. Podívejte se, co na to říkala Lucie Šafářová: