Fotbal

Starý dobrý Zlatan kariéru nekončí, podepsal další smlouvu

Starý dobrý Zlatan kariéru nekončí, podepsal další smlouvu
Zlatan Ibrahimovič slaví titul s AC Milán Zdroj: profimedia.cz

Je mu 40 let, přesto svou bohatou fotbalovou kariéru zatím končit nechce. Zlatan Ibrahimovič se tak definitivně domluvil s AC Milán na nové smlouvě a v týmu bude pokračovat další rok.

"Je nám potěšením oznámit, že jsme podepsali se Zlatanem Ibrahimovičem novou smlouvu do 30. června 2023. Švédský útočník bude i nadále nosit dres s číslem 11," napsal milánský celek na svých stránkách. 

Ibrahimoviče trápila v minulém ročníku zranění, a nakonec odehrál pouze 23 zápasů, ve kterých ale vstřelil osm gólů. Nyní se navíc 40letý útočník dává dohromady po květnové operaci kolene, do hry by se tak měl zapojit až v novém roce. 

Související obsah

"Uplynulých šest měsíců jsem hrál bez zkříženého vazu v koleni. Za tu dobu jsem potřeboval více než 20 injekcí. Jednou za týden mi museli odstraňovat vodu z kolena, každý den jsem bral léky proti bolesti. Ale v hlavě jsem měl jen jeden cíl, udělat z mých spoluhráčů a trenéra šampiony Itálie, slíbil jsem jim to. Takže teď mám nový přední zkřížený vaz a další trofej," prohlásil Zlatan po operaci. 

AC Milán právě i díky jeho přispění získalo po 11 letech ligový titul. Nyní se mu italský velkoklub odvděčil novým ročním kontraktem, který mu zajistí více jak 1 milion eur ročně (cca 24,5 milionu korun) plus bonusy. 

Zlatan Ibrahimovič i se zraněným kolenem tvrdě trénuje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události