Další sporty

MS v atletice: Češka Hrochová předčila očekávání, Rojasová vládne trojskoku

MS v atletice: Češka Hrochová předčila očekávání, Rojasová vládne trojskoku
Češka Tereza Hrochová v závodě na MS v Eugene. Zdroj: profimedia.cz

Česká atletka Tereza Hrochová se na světovém šampionátu v Eugene činila a v maratonském závodě dopadla nad očekávání. Vybojovala totiž 17. místo. Na základě času byla pátou nejlepší Evropankou a při své premiéře na MS rozhodně nezklamala. V trojskoku slavila zlato světová rekordmanka Yulimar Rojasová, která zvítězila už potřetí za sebou – radovala se v Londýně 2017, Dauhá 2019 a teď i v Eugene.

Běžkyně Hrochová si v létě určila hodně náročný program, v němž figuruje kromě MS i ME. Na první ze dvou velkých akcí se jí ale nebývale dařilo. Zatímco na olympijských hrách v roce 2021 skončila i vinou zranění až na 58. místě, tentokrát se mohla radovat z daleko lepšího umístění. 

Debut na MS okořenila slušným 17. místem. V průběhu závodu se sice nejdřív držela ve skupince okolo 20. až 40. příčky, nakonec však zabrala a protnula pásku ve druhé desítce. Vítězkou maratonu se stala etiopská reprezentantka Gotytom Gebreslaseová. 

Další český zástupce Jan Jirka se na stometrové trati nedostal ani z rozběhů, doběhl totiž ve své skupině úplně poslední. Celkově tak obsadil 35. příčku.

Související obsah

​V trojskoku nedošlo k žádnému velkému překvapení. Zlatou medaili si po triumfu pověsila na krk světová rekordmanka Yulimar Rojasová. Ta navíc zkompletovala hattrick, vyhrála totiž potřetí v řadě – triumfovala už v roce 2017 v Londýně, v Dauhá roku 2019 titul obhájila a nenechala si ho vzít ani letos v Eugene.

Zkušená atletka Zuzana Hejnová na letošním MS chybí, ukončila totiž kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události