Fotbal

Cíl je jasný, postoupit! Umělku bereme jako fakt, říká před LM Bílek

Cíl je jasný, postoupit! Umělku bereme jako fakt, říká před LM Bílek
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Plzně už jsou v Helsinkách a připravují se na utkání 2. předkola Ligy mistrů proti tamějšímu HJK. Pokud ve dvojutkání uspějí, budou mít zajištěný podzim v evropských pohárech. Jaký zápas očekává stoper Luděk Pernica a trenér Michal Bílek?

"Jsme označovaní za favority, ale je proti nám těžký soupeř. My se tím nesmíme nechat rozhodit a musíme se soustředit hlavně na sebe," prozradil na předzápasové tiskové konferenci Pernica. Viktoriány ale čeká specifické prostředí s umělou trávou. "Je to stejná umělka jako u nás, přijde mi specifické na ní hrát, ale mně osobně to nijak nevadí. Musíme si s tím poradit," pokračoval stoper.

"Co se týče umělky, bereme to jako fakt. Nijak si tím nezatěžujeme hlavu. Trénovali jsme na umělce u nás v Plzni, dneska tady odtrénujeme předzápasový trénink a půjdeme do zápasu. Všichni si uvědomují důležitost utkání a udělají maximum pro to, aby se nám povedlo postoupit," navázal na Pernicu trenér Michal Bílek.

Související obsah

​"Pro nás jde o začátek sezony, vůbec nepřemýšlíme o tom, zda jsme favorit, nebo ne. Náš cíl je jediný – postoupit dál," dodal Bílek. "Myslím si, že připravení jsme dobře. I v minulém ročníku v lize jsme si ověřili, že prostě jsme schopni hrát proti nejlepším týmům v české lize – Slavii, Spartě a dalším mužstvům. Podařilo se nám vyhrát ligu a tým ukázal svoji kvalitu," doplnil úspěšný kouč.

"Věřím tomu, že informací máme dost a bude to dostačující k tomu, abychom byli dobře připravení. Zdravotní stav všech hráčů je dobrý a víceméně o sestavě už máme jasno," uzavřel tiskovou konferenci Bílek. První zápas čeká fotbalisty Plzně ve středu od 18 hodin v Helsinkách.

Plzeň v případě postupu může narazit na Šeriff Tiraspol:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události