Fotbal

Obří smlouva Lewandowského. Výstupní klauzule se šplhá ke 12 miliardám

Obří smlouva Lewandowského. Výstupní klauzule se šplhá ke 12 miliardám
Robert Lewandowski v tréninkovém trikotu Barcelony Zdroj: Profimedia.cz

Barcelona v minulých hodinách oficiálně dotáhla asi největší přesun letošního léta. Za katalánský celek bude nově hrát polský kanonýr Robert Lewandowski, jenž má opravdu lukrativní kontrakt. Například jen výstupní klauzule pro ostatní týmy činí téměř 12 miliard korun.

Přesun Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov do Barcelony je jedním z největších přestupů v posledních letech. Brzy 34letý útočník se stane nejvýdělečnějším přestupem pro německý celek v historii. V Katalánsku by měl podepsat čtyřletou smlouvu. 

V té má být výstupní klauzule ve výši 500 milionu dolarů, což na české koruny dělá necelých 12 miliard. Kdyby někdo tuto částku zaplatil a přivedl Lewandowského do svého mužstva, stal by se polský útočník jasně nejdražším hráčem v historii fotbalu. Rekord Neymara (222 milionů eur) by překonal o více než polovinu.

Přestupová částka se prý bude pohybovat okolo 50 milionů eur (přes jednu miliardu korun), což by byl pro celý Bayern Mnichov rekord. Zatím nejvýdělečnějším odchodem pro Bayern byl přesun Douglase Costy do Juventusu za 40 milionů eur. 

Související obsah

​Třiatřicetiletý útočník působil od roku 2010 v Německu, kde se stal naprostou ikonou v dresu Dortmundu a Bayernu. Odehrál nad 500 duelů a vstřelil neskutečných 447 branek. Po rodném Polsku si tak zahraje třetí různou fotbalovou ligu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události