Krejčíková sedmkrát ztratila podání, Rusce podlehla ve dvou setech

Barbora Krejčíková Zdroj: Profimedia

Loni prožila česká tenistka Barbora Krejčíková parádní sezonu, díky které se vyšplhala až na druhé místo světového žebříčku, jenže letos už to není taková paráda. Na turnaji v Hamburku byla nasazená jako trojka, ale druhé semifinále v letošním roce si nezahraje. Rusce Potapovové totiž podlehla ve dvou setech, během nichž ztratila své podání hned sedmkrát. Do semifinále se neprobojovala ani Kateřina Siniaková, která padla s rozjetou Peraovou ve dvou setech. A na turnaji v Gstaadu podlehl i Jiří Lehečka, a to světové pětce Casperu Ruudovi.

Krejčíková do čtvrtfinále s Anastasijou Potapovovou vstupovala v roli favoritky, ale zápas začala ztraceným podáním. Vzápětí dokázala vzít servis i soupeřce, jenže od té doby neuhrála ani gem. A v prvním setu prohrála 1:6.

Také ve druhém setu začala lépe 63. hráčka žebříčku a dostala se do vedení 2:0. Češka dokázala srovnat krok, když svým jediným vyhraným servisem vyrovnala na 2:2, jenže poté opět zabrala Ruska. Ta ztratila jedno své podání, ale Krejčíkové ho dokázala dvakrát sebrat. Vyhrála za hodinu a 12 minut po setech 6:1 a 6:3. Tenistka z Ivančic zvládla za celý zápas uhrát jen jeden ze svých osmi servisů.

​Odpoledne měla šanci postoupit do semifinále parťačka Krejčíkové ze čtyřhry Kateřina Siniaková. Na ni ale čekala rozjetá Bernarda Peraová, jež vyhrála 9 utkání v řadě a neztratila v nich ani jeden set. A bilanci udržela i proti české tenistce.

To Jiří Lehečka hrál ve švýcarském Gstaadu odložený duel s pátým hráčem žebříčku Casperem Ruudem. Favorita nedokázal zaskočit, v obou setech jednou ztratil podání, a tak prohrál 3:6 a 4:6.

Čtvrtfinálové výsledky českých tenistek na turnaji WTA 250 v Hamburku:

Barbora Krejčíková – Anastasija Potapovová 1:6, 3:6
Čas utkání: 1:12

Kateřina Siniaková – Bernarda Peraová  3:6, 1:6
Čas utkání: 1:11

V pořadu Třetí poločas okomentovala wimbledonský triumf Krejčíkové a Siniakové Lucie Šafářová: