Hokej

Obří posila pro hokejový Liberec, přichází vítěz Stanley Cupu

Bílí Tygři Liberec v mezisezonní přestávce oznámili obrovskou posilu. Do útoku přichází Michael Frolík, který má bohaté zkušenosti z NHL i reprezentace.

Michaelu Frolíkovi je 34 let, takže zkušeností má na rozdávání. Zároveň má před sebou ještě několik sezon, ve kterých může předvádět špičkové výkony. Z české extraligy odešel již v roce 2006 a vrátil se pouze v době výluky NHL na jeden rok do Chomutova.

Dva roky nejprve hrál v kanadské juniorské lize QMJHL a poté prošel v NHL Floridou, Chicagem, Winnipegem, Calgary, Buffalem a Montrealem. S Blackhawks dokonce v roce 2013 slavil zisk Stanley Cupu.

"V Michaelovi získáváme výraznou posilu do útoku. Je to výborný bruslař a pracovitý hráč, který dokáže nejen zakončit, ale i připravit akci svým spoluhráčům. Je to útočník s velmi úspěšnou kariérou v nejlepší soutěži světa i na mezinárodní scéně. Jeho obrovské zkušenosti a profesionalita pomohou celému týmu, a hlavně našim mladým hráčům. Svým charakterem a kvalitou se přiřadí k lídrům nejen na ledě, ale i mimo něj. Věřím, že společně budeme úspěšní," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Bílých Tygrů Patrik Augusta.

Související obsah

​Celkem v NHL odehrál Frolík 858 zápasů a nasbíral 384 bodů. Loňskou sezonu odehrál za švýcarské Lausanne. Od té letošní bude hájit barvy severočeského týmu. Smlouvu zatím podepsal na jeden rok.

Také Sparta získala posilu z NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události