Další sporty

Harden zůstává ve Philly a vydělá si mnohem méně. Vzal jsem, co zbylo, říká

Harden zůstává ve Philly a vydělá si mnohem méně. Vzal jsem, co zbylo, říká
Basketbalista James Harden Zdroj: profimedia.cz

Hvězdný basketbalista James Harden nakonec zůstane ve Philadelphii 76ers. Sám 32letý hráč NBA nakonec souhlasil s radikálním snížením platu a podepsal dvouletý kontrakt na 68 milionů dolarů (cca 1,6 miliardy korun).

James Harden nejdříve nesouhlasil s původním kontraktem, který by mu v nadcházející sezoně přinesl 47 milionů dolarů. 

Sám basketbalista si totiž navrhl snížení platu, aby mohl tým přivést nové hráče a zároveň se vešel do platového stropu. "
Mluvil jsem s Darylem (šéf basketbalových operací Philadelphie Daryl Morey, pozn. red.), který mi vysvětlil, jak se můžeme zlepšit a jaká je tržní hodnota pro určité hráče. Řekl jsem Darylovi, aby vylepšil soupisku, podepsal, koho potřebujeme podepsat, a dal mi, co zbyde," řekl James Harden v rozhovoru pro Yahoo Sports.

Související obsah

Basketbalista se tak nakonec dohodl se 76ers na nové smlouvě, která mu vynese o 14,5 milionu dolarů méně (cca 349 milionů korun) než ta původní. V kontraktu je však také hráčská opce, která mu umožní před příští sezonou jednat o lepších podmínkách. 

Philadelphia nakonec ušetřené peníze využila a angažovala basketbalisty P. J. Tuckera a Danuela House.

Související obsah

James Harden přišel do týmu 76ers během uplynulé sezony, kdy hrál za Brooklyn. Předtím také působil v Houstonu, kde v roce 2018 získal ocenění MVP pro nejužitečnějšího hráče sezony. 32letý rozehrávač je také olympijským vítězem z Londýna a mistrem světa z roku 2014. 

​V NBA letos triumfovali basketbalisté Golden State Warriors:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události