Sparta vstoupila do předkola EKL bezbrankovou remízou, Slavia si zastřílela

Útočník Jan Kuchta v dresu Sparty Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalisté Sparty a Slavie zahájili cestu za postupem do Evropské konferenční ligy. Letenští v úvodním utkání proti Vikingu Stavanger uhráli pouze bezbrankovou remízu a do odvety tak musí zabrat. Naopak Slavia ve druhém předkole proti St Joseph's zářila a vyhrála vysoko 4:0.

Sparta začala pohárové dvojutkání doma. V zaplněné Letné předvedli hráči útočný fotbal a hodně střel, jen zlomek z nich však mířil mezi tři tyče.

Letenští tak nedokázali převahu zužitkovat, velkou šanci měl například kapitán Dávid Hancko, jenž ale z úhlu bránu minul. Gólovou hlavičku pak měl k dispozici Tomáš Čvančara, kterého trenér Priske poslal do hry v 64. minutě. Útočník Sparty ale tuto velkou šanci neproměnil a poslal míč nad branku.

Sparta tak bude muset skórovat za týden v Norsku. Na umělém trávníku ji ale jistě nečeká nic lehkého.

​To Slavia si na gibraltarské půdě počínala suverénně. Proti domácímu St Joseph's nastřílela už v prvním poločase tři góly, když se hned dvakrát trefil rychlík Sor.

Soupeř šel navíc už v první půli do deseti, když se nechal vyloučit Pecci Macias. Před přestávkou pak svůj tým oslabil i trenér Paz, který musel po červené kartě opustit lavičku.

Sešívaní tak dominovali i ve druhém poločase a na konečných 4:0 zvýšil Ondřej Lingr. Díky vysoké výhře si Slavia do domácí odvety přiváží velmi příznivý výsledek a postupu snad nic nestojí v cestě.