Fotbal

Máme zbrklé zakončení, chybí nám klid, říká Hancko po remíze s Vikingem

Bezbrankový výsledek v prvním soutěžním utkání pod vedením nového trenéra rozhodně nebylo to, co Sparta od zápasu s Vikingem (0:0) v EKL očekávala. Byť soupeře po většinu času tlačila, tým stále trápí špatné zakončení. "Někdy je to zbrklé, musíme ve finální fázi zpomalit," říká Dávid Hancko. Na výkonu však našel i řadu pozitiv.

"Efektivita nás jednoznačně trápí. Oni nás nechtěli napadat, takže prostory byly zhuštěné. A zatím hledáme klíč na to, jak soupeře otevřít. Za poslední tři sezony, co jsem ve Spartě, jsem nezažil soupeře, kterého bychom takto zavřeli a u nějž bychom dokázali hrát, myslím, i dozadu. Dařil se i tlak a napadání. Tam bylo vidět zlepšení a to jsou pozitiva. Ale v první řadě jsme zklamaní. První zápas na domácí půdě před domácími fanoušky jsme určitě chtěli vyhrát," promluvil na tiskovce kapitán Sparty Dávid Hancko.

Letenští vstřelili jen tři góly za poslední čtyři utkání a střelecká nouze je provázela i v prvním pohárovém zápase sezony. Proti Vikingu vystřelili celkem 28krát, z toho jen pětkrát mířili na bránu. Ačkoli po celý čas soupeře tlačili, gól se jim vstřelit nepodařilo. Pokulhávající koncovky si je vědom i kapitán: "Ve finální fázi často uděláme věci hodně rychle a trochu nám chybí klid u zakončení. Někdy je to zbrklé a špatně trefujeme míč. Chyběl nám kousek, aby nějaký ten gól padl."

Související obsah

​Přesto po přípravě, kde se tým zaměřil na defenzivní část, na bezbrankovém výsledku našel i nějaká pozitiva. Kromě začlenění řady nováčků vyzdvihl i udržené čisté konto: "Udrželi jsme nulu. My měli vždy počet vstřelených gólů na to, abychom byli mistři, ale počet inkasovaných gólů v minulé sezoně byl vždy větší, než měla Plzeň nebo Slavia. A to je naším cílem pro nadcházející sezonu (snížit počet inkasovaných gólů). Z tohoto pohledu to vnímám pozitivně."

Po výsledku 0:0 čeká Spartu v Norsku těžké utkání. "Kdybychom dali gól, bylo by to pro nás pohodlnější. Ale je za námi jakoby poločas a ukázali jsme, že jsme kvalitnější hráči, jen nám chybí nějaký ten gól," řekl Hancko. Odveta se bude hrát na umělé trávě, která nahrává rychlým brejkům. "Někdo bude na umělku nadávat, když bude mokrá. Oni doma možná budou chtít hrát aktivněji, což by nám mohlo otevřít prostor, a když se na umělce hraje po zemi, tak je hodně rychlá," doplnil kapitán.

Že napodruhé obranu soupeře prolomí, věří i nový trenér Brian Priske: "Nevěřím ve štěstí, brankář prostě chytal dobře. Z taktického hlediska nemám hráčům co vytknout, udělali, co mohli, aby obranu prolomili. Soupeř hrál v deseti za balonem, v poslední desetiminutovce dokonce hrál se šesti obránci. Otevřít takový blok je vždy náročné, nám se to ovšem několikrát podařilo, jen jsme bohužel neskórovali. Mám radost, jak jsme hráli s balonem i bez balonu. Pokud budeme hrát příště stejně, určitě branky vstřelíme. Kuchta, Čvančara i Hancko měli velké šance a věřím, že je příště promění."

Související obsah

​Více důvodů k radosti měl ve čtvrtek večer lodivod Slavie Praha Jindřich Trpišovský. Jeho svěřenci splnili povinnost a porazili soupeře z Gibraltaru 4:0. I přes vysoké vítězství se však trenér pozastavil nad tím, kolik šancí jeho hráči dokázali zahodit: "Jsem rád, že jsme splnili povinnost a vyhráli velkým rozdílem. Vytvořili jsme si spoustu šancí a střel, na druhou stranu jsem trochu zklamaný, jak jsme se šancemi naložili, hlavně ve druhém poločase. Vzhledem k podmínkám, které tady panovaly, měli kluci dobrý přístup. Chtěli jsme zápas brzy rozhodnout, což se nám podařilo. Ve druhém poločase mohly být od nás některé pasáže rychlejší a aktivnější. Soupeř ale využil každou chvíli, aby zápas kouskoval," zhodnotil utkání na klubovém webu

"Asi šestkrát se během zápasu ošetřovalo. S tím počítáme. Vytvořili jsme si více šancí, než jsme předpokládali. Nevěřil jsem, co vše dokážeme zahodit. Několikrát to bylo tím, že nás bylo ve vápně tolik, že jsme si překáželi a dávali si přednost. Jsme rádi, že se nikdo nezranil, kolikrát tam byly ostřejší zákroky. Hráči se chytli gólově, někteří předvedli zajímavé individuální výkony. Potěšil mě Yira Sor, konkrétně nejen góly, ale třeba hned v první minutě udělal 50metrový sprint. Bylo vidět, že vzal zápas vážně. Moses Usor měl velké nasazení. I v takovém zápase šel do křečí. Je pro branku soupeře neustále nebezpečný. Kdybych měl v ofenzivě vypíchnout dva hráče, tak zrovna tyto dva," nebál se zhodnotit i individuální výkony.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události