Další sporty

Basketbalový Nymburk se loučí s legendou. Hruban odchází do zahraničí

Basketbalový Nymburk se loučí s legendou. Hruban odchází do zahraničí
Vojtěch Hruban Zdroj: Profimedia

Kapitán basketbalové reprezentace a opora Nymburku po deseti letech mění klub. Poprvé v kariéře si vyzkouší zahraniční angažmá. Oblékne dres anglického týmu London Lions, se kterým si zahraje také EuroCup.

"Samozřejmě bychom rádi měli Vojtu Hrubana i nadále v našem dresu, ale za deset let v Nymburku vyrostl v hráče evropského kalibru. A je logickým vyústěním, že jde za zahraniční výzvou," řekl generální ředitel Nymburku Ondřej Šimeček pro oficiální webové stránky basketbalového týmu. "Vojtovi děkujeme za jeho výkony a přejeme mu, ať zkušenosti získané v Nymburku ukáže naplno kromě reprezentace také v zahraničí," dodal. 

Vděčnost vyjádřil i 32letý basketbalista, který v dresu Nymburku vyhrál devět mistrovských titulů. "Děkuji vedení nymburského klubu, že mi v roce 2012 dalo šanci a umožnilo mi zahrát si elitní evropský basketbal. Také chci poděkovat trenérům, kteří ze mě udělali lepšího hráče i člověka. Děkuji fanouškům Nymburku, kteří nás vždy podporovali, i když se nedařilo. A hlavně chci poděkovat všem spoluhráčům, se kterými jsme toho zažili opravdu hodně. Jsem rád, že jsem je mohl potkat, hrát s nimi a říkat jim přátelé. Bude hodně divné přijít do šatny, kde už nebudou sedět Petr Benda a Martin Kříž," vypráví nostalgicky Hruban. 

Související obsah

Hruban se během deseti let v Nymburku stal druhým nejlepším střelcem v historii klubu, když konta soupeřů zatížil 6 405 body v 591 zápasech. Lepší je v tomto ohledu pouze Petr Benda. Stal se také historicky nejlepším střelcem Ligy mistrů, kde se v sezoně 2019/2020 dostal do ideální sestavy soutěže. Nyní má před sebou novou výzvu. 

"V průběhu léta jsem měl na stole několik nabídek z velmi dobrých evropských týmů. Pak přišla ta od London Lions, která vše ostatní smetla ze stolu. Je to mladý a ambiciózní klub, který se chce prosadit v evropských pohárech. Investuje do toho hodně prostředků a úsilí. Tým je poskládaný zajímavě a celý ten projekt se mi velmi líbí. Hlavně ten zápal nového klubu. Také se nám jako rodině líbil Londýn jako místo na žití. Po této nabídce už nebylo co řešit. Těším se na nové výzvy, nové zápasy, dobrou sezonu v EuroCupu. A doufám, že k těm mnoha českým titulům snad přidám i britský," řekl Hruban natěšeně. 

Klub v létě měnil i Tomáš Satoranský, který přestoupil do španělské Barcelony: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události