Fotbal

Blázinec okolo Dybaly. Po změně týmu překonal rekord Cristiana Ronalda

Blázinec okolo Dybaly. Po změně týmu překonal rekord Cristiana Ronalda
Útočník Paulo Dybala Zdroj: profimedia.cz

Fotbalista Paulo Dybala způsobil v Itálii blázinec. Nová posila AS Řím totiž údajně překonala rekord Cristiana Ronalda v počtu prodaných dresů za jeden jediný den.

Paulo Dybala působil sedm let v italském Juventusu. Letos mu ale skončila smlouva, a tak 28letý Argentinec nakonec přestoupil do AS Řím, kde podepsal tříletý kontrakt s roční výplatou až 147 milionů korun. 

Jeho přestup navíc rozpoutal na Apeninském poloostrově fanouškovské šílenství. Podle Corriere dello Sport útočník dokonce dokázal překonat rekord  Cristiana Ronalda (přestoupil v roce 2018 z Realu Madrid do Juventusu) v počtu prodaných dresů v Itálii za jeden den. Trikotů slavné CR7 se údajně za první den prodalo 520 000 kusů, dresů se jménem Dybala na zádech údajně ještě o 15 000 více. Dybala mohl původně nosit na zádech číslo 10, tedy stejné číslo jako v Juventusu. Nicméně nakonec odmítl s respektem k legendě AS Řím, kterou je Francesco Totti. "Mluvil jsem s generálním manažerem a on se mě zeptal, jestli si chci vzít číslo 10, které je zde samozřejmě tak významné kvůli všemu, co zde Francesco Totti udělal," řekl Argentinec ve svém prvním rozhovoru.

Související obsah

​"Myslím, že to tričko a číslo by mu mělo zůstat, protože pro město a fanoušky zde hodně znamená. Pořád to vidím jako jeho dres. Možná si ho jednou vezmu, ale zatím jsem rád, že mám číslo 21, což je číslo, které jsem nosil, když jsem poprvé začal být úspěšný," dodal Dybala, jenž bude nosit stejné číslo jako v argentinské reprezentaci. Tam číslo 10 zase patří Lionelu Messimu.

Alespoň podle prodaných dresů je zatím číslo 21 hodně úspěšné. 

​Trenérem AS Řím není nikdo jiný než José Mourinho. Takhle Portugalec oslavoval titul v Evropské konferenční lize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události