V Paříži triumfoval Philipsen, Vingegaard ve žlutém slavil se šampaňským

Cyklista Christophe Laporte (vlevo) a Jonas Vingegaard (vpravo) Zdroj: profimedia.cz

Vítězem poslední etapy Tour de France se stal cyklista Jasper Philipsen. Jezdec stáje Alpecin-Deceuninck dokázal triumfovat na Champs-Élysées v Paříži a slaví velký triumf. Celkovým vítězem cyklistického závodu se stal Jonas Vingegaard.

Při poslední etapě Tour de France se už tradičně nezávodí mezi jezdci o celkové pořadí. Jonas Vingegaard, který je letošním držitelem žlutého trikotu, tak mohl se svými kolegy slavit už během jízdy. Nechybělo ani šampaňské.

Pak už se ale peloton rozjel a závodníci se začali hnát do cíle. Stále bylo totiž potřeba vyřešit, kdo se stane vítězem této slavné pařížské etapy.

​Nejlépe si nakonec vedl jezdec týmu Alpecin-Deceuninck Jasper Philipsen. Belgičan projel cílem na Champs-Élysées jako první a za sebou nechal i druhého rychlíka Dylana Groenewegena, třetí pak byl Nor Kristoff. Dobrý výsledek má za sebou také Peter Sagan, který skončil v poslední etapě pátý.

Do finiše následně dojel ve žlutém také Jonas Vingegaard, který je tak letošním vítězem Tour de France. Dánský jezdec na trůnu vystřídal Tadeje Pogačara, který Tour ovládl v roce 2020 a 2021. Slovinec byl letos celkově druhý.