Hokej

Český obránce mění angažmá. Vítěz Stanley Cupu se stěhuje na západ USA

Český obránce mění angažmá. Vítěz Stanley Cupu se stěhuje na západ USA
Michal Kempný v národním dresu Zdroj: profimedia.cz

Obránce Michal Kempný se po čtyřech letech ve Washingtonu Capitals stěhuje z východu na západ USA. V nadcházející sezoně NHL oblékne dres Seattlu Kraken. S klubem se domluvil na roční smlouvě.

Vítěz Stanley Cupu z roku 2018 se ocitl na trhu s volnými hráči 13. července. Po vypršení smlouvy u Washingtonu se domluvil se Seattlem na jeden rok. Smlouva mu vynese 750 000 dolarů (18 milionů korun).

Kempný zahájil svou cestu v NHL v dresu Chicaga Blackhawks, kde odehrál dvě sezony. Poté se připojil ke zmíněným Caps a hned v první sezoně zvedl nejcennější hokejovou trofej nad hlavu. Jeho kariéru ale zpomalilo několik zranění. Po operaci achilovky vynechal celý ročník 2020/21 a nastoupil jen na farmě za Hersey Bears. Celkem v zámoří odehrál 247 zápasů a připsal si 63 kanadských bodů (15+48).

Související obsah

​V Seattlu se potká s dalšími třemi bývalými hráči Washingtonu – Philippem Grubauerem, Andrém Burakovskym, a Justinem Schultzem. Historicky prvním Čechem ve službách nejmladšího týmu NHL byl gólman Vítek Vaněček, ten se však u týmu dlouho neohřál a po týdnu byl vytrejdován zpět do Washingtonu. Kempný se tak může stát prvním Čechem, který za Seattle nastoupí. 

Podívejte se na první gól Michala Kempného po návratu po zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události