Další sporty

Třetí poločas: Vingegaard si Vakoče získal, Vlček promluvil o Gibraltaru

Třetí poločas: Vingegaard si Vakoče získal, Vlček promluvil o Gibraltaru
Cyklista Petr Vakoč | Zdroj: TN Live

V pondělním pořadu Třetí poločas se opět řešila aktuální témata. Český cyklista Petr Vakoč zhodnotil letošní ročník Tour de France a ocenil gesto vítěze Jonase Vingegaarda. Stanislav Vlček promluvil o utkání Slavie na Gibraltaru a podpořil také další české týmy. Zámořský reportér Zdeněk Matějovský zhodnotil oslavy Pavla Francouze se Stanley Cupem.

Petr Vakoč: Letos to byla úžasná podívaná

O víkendu skončila letošní Tour de France, kterou ovládl dánský jezdec Jonas Vingegaard. Ten porazil slovinského favorita Tadeje Pogačara, ale zaskvěl se i parádním gestem, kdy po pádu svého největšího rivala přibrzdil, počkal na něj a plácl si s ním. Tohoto skutku si váží například i český profesionál Petr Vakoč. 

"Vingegaard si mě tím gestem získal, a to jsem byl vždy fanouškem Pogačara. Myslím si, že to tak mělo více fanoušků," řekl ve vysílání TN Live. "Bylo pro něj výhodné na Slovince počkat, protože za ním byli jeho spolujezdci. Kdyby pokračoval dále, docela by riskoval. V ten moment měl Tour vyhranou," vysvětloval následně Vakoč. 

Související obsah

"Už vloni jel perfektně a nyní se ještě zlepšil. Měl k dispozici skvělý tým, který je v cyklistice důležitý. Měl ohromnou výhodu nad Pogačarem, který tak silný tým neměl," pronesl všestranný český jezdec. "Já jsem Vingegaarda hlavně kvůli týmu favorizoval. Říkal jsem si, že jestli má někdo Pogačara porazit, tak je to právě on," zakončil Vakoč. 

​Stanislav Vlček: Věřím, že to zvládnou všechny české týmy

Pražská Slavia ve čtvrtek vyhrála na půdě gibraltarského St. Joseph's 4:0 a udělala velký krok k postupu do třetího předkola Evropské konferenční ligy. "Jeli jsme do velké neznámé. Samozřejmě jsme v tom dvojutkání obrovským favoritem a jsme rádi, že si domů vezeme čtyřbrankový náskok. Spokojení jsme určitě," řekl pro TN Live vedoucí Slavie Stanislav Vlček.

Nyní pražský klub čeká domácí odveta, která by měla být spíše jen formalitou. "Máme informace, že přijde hodně fanoušků. Z naší strany tedy podcenění nepřijde, stále je to pohárové utkání. Myslím si, že příležitost dostanou jiní hráči," řekl někdejší kanonýr Slavie, který vzhledem ke koeficientu fandí všem českým týmům v evropských pohárech.

Související obsah

Promluvil i o zápasu rivala ze Sparty. "Stavanger bude natěšený, protože si domů přivezl nadějný výsledek. Myslím si, že to bude mít Sparta těžké. My víme, jak je těžké bušit do defenzívy. Záleží na kreativitě hráčů.

​Zdeněk Matějovský: Oslavy v pivovaru byly takové české

Zámořský reportér Zdeněk Matějovský se o víkendu zúčastnil oslav Stanley Cupu v Plzni, kam jej přivezl tamní rodák Pavel Francouz, který jako dvojka pomohl svému Coloradu k zisku stříbrné trofeje po dlouhých 21 letech. 

"Vůbec poprvé jsem se zúčastnil oslav Stanley Cupu v pivovaru, bylo to takové české," řekl Matějovský, který byl v Písku u oslav Stanislava Neckáře či Františka Kaberleho na Kladně. "Prohodili jsme pár slov. Spíše se divil, že tam jsem. Byl příjemně nervózní, všem ale vyhověl a všechny potěšil," dodal.

Související obsah

"Dlouho to vypadalo, že si Tampa dojde pro třetí vítězství v řadě. Když jsem ale v Denveru viděl první zápas a rychlost Avalanche, tak jsem věřil právě jim," zhodnotil finále play-off Zdeněk Matějovský. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události