Fotbal

Luxus, kam se podíváš. V těchto hotelech budou bydlet fotbalové týmy na MS

Mistrovství světa v Kataru nabídne celou řadu luxusu. Velmi okázalé bude i ubytování, kde budou bydlet fotbalové týmy. Některé reprezentace také zvolily velké hotelové resorty, další týmy se ale zase uskromnily.

Na světovém šampionátu bude hned 24 týmů z celkových 32 ubytováno v rozmezí 10 kilometrů od katarského hlavního města Dauhá. Oproti předchozím turnajům týmy zůstanou ve stejných hotelech po celou dobu mistrovství světa. "Hráči budou mít během šampionátu více času na trénink a odpočinek. Zároveň zažijí vzrušení, které zemi ovládne, v mnohem těsnějším prostoru, jelikož vášniví fanoušci všech 32 zemí budou s hráči ve stejné oblasti," řekl provozní ředitel FIFA turnaje Colin Smith.

Pojďte se podívat, kde budou bydlet ty největší týmy a favorité na zisk světového titulu:

Německo

Německá fotbalová reprezentace zvolila jako jedna z mála hotelový resort, který je daleko od Dauhá. Ze všech 32 zúčastněných týmů tak bude bydlet nejdále. Konkrétně v hotelu Zulal Wellness Resort, jenž je vzdálený 100 kilometrů od hlavního města Kataru. Jinak se ale jedná o jeden z největších wellness resortů na Středním východě, kde nejdražší ubytování vyjde až na 10 tisíc dolarů za noc (cca 243 tisíc korun). 

Zulal Wellness Resort Zdroj: profimedia.cz

"Nebudou sem chodit žádní fanoušci, kteří by obtěžovali hosty nebo tým, aby žádali o fotografie a podpisy. Takže si myslím, že tady mohou být opravdu izolováni," prohlásil generální manažer hotelu Daniele Vastolo s tím, že o jejich hotel mělo zájem více týmů. 

Belgie

Stejně jako Německo i Belgie zvolila cestu větší izolace, a tak bude bydlet v resortu Hilton Salwa. Tento hotel je vzdálený 96 kilometrů od Dauhá a nabízí soukromou pláž i velký vodní park s tobogány. I díky tomu je hotelový komplex velice vyhledávaný bohatými rodinami s dětmi.

Hilton Salwa Zdroj: profimedia.cz

Za tuto zábavu si totiž musíte pořádně připlatit. Nejdražší ubytování zde stojí 7 000 dolarů na noc (cca 170 tisíc korun).

Francie

To úřadující mistři světa z Francie budou ubytováni v hotelu Al Messila, jenž na první pohled vypadá jako královský palác. K dispozici zde budou mít svěřenci trenéra Deschampa tři bazény, velké fitness centrum a hned šest restaurací, kde se můžou stravovat. 

Al Messila Zdroj: Al Messila

Hotel se nachází kousek od centra v Dauhá a může se pyšnit také exkluzivním vinným lístkem, který nabízí ta nejluxusnější vína z celého světa. Kousek od resortu je stadion pro 13 tisíc lidí Jassim-bin-Hamad, kde bude Francie trénovat.  

Anglie

Angličané původně toužili po hotelovém komplexu Hilton Salwa, ve kterém bude během šampionátu bydlet Belgie. Nakonec však svěřenci trenéra Southgatea zvolili resort Souq Al Wakra.

Souq Al Wakra Zdroj: profimedia.cz

Jde o klidné místo sídlící v rybářské vesnici Al Wakrah, která je vzdálená asi 16 kilometrů od Dauhá. Oproti ostatním týmům také Anglie zvolila celkem levnější variantu ubytování, když zde stojí pokoje do 300 liber (cca 8 tisíc korun) za noc. 

Brazílie

I Brazílie zvolila levnější možnost ubytování, nicméně hotel The Westin nabízí vše, co reprezentace žlutých kanárků potřebuje. Parta okolo Neymara bude mít k dispozici čtyři restaurace, tři bazény, velké fitness centrum a lázně. 

The Westin Doha Hotel &source:The Westin Doha Hotel &

Velkou doménou tohoto resortu je pak jeho umístění. Brazílii totiž bude cesta na všechny stadiony mistrovství světa trvat v průměru pouhých 17 minut.

Argentina a Španělsko

Zajímavou cestu zvolily reprezentace Argentiny a Španělska. Ty totiž nebudou bydlet v žádných luxusních resortech či lázních, místo toho vezmou za vděk studentskými kolejemi na Katarské univerzitě. 

Katarská univerzita Zdroj: profimedia.cz

​Na univerzitě běžně bydlí až 20 tisíc studentů, nyní je budou okupovat hráči, jako jsou Lionel Messi, Paulo Dybala nebo Španěl Sergio Busquets. Oba týmy, které se teoreticky mohou střetnou v semifinále mistrovství světa, spolu ale trénovat nebudou. Reprezentace budou mít oddělené tréninkové prostory včetně osvětlených hřišť, posiloven a regeneračních místností. 

USA

Naopak reprezentace Spojených států se ubytuje v jednom z nejluxusnějších hotelů v Kataru. Konkrétně v resortu Marsa Malaz Kempinski, který je také nazýván "Perla". Zde budou mít fotbalisté úžasný výhled na moře.

Marsa Malaz Kempinski Zdroj: Marsa Malaz Kempinski

Královské apartmá v hotelu, které nabízí obrovskou soukromou vířivku a komorníka, jenž je k dispozici 24 hodin, stojí až 16 500 dolarů na noc (cca 400 tisíc korun). 

Kde budou bydlet fotbalové týmy na MS?

Skupina A

Katar: Al Aziziyah Boutique Hotel

Ekvádor: Hyatt Regency Oryx Doha

Senegal: Duhail Handball Sports Hall

Nizozemsko: The St. Regis Doha

Skupina B

Anglie: Souq Al Wakra Hotel Qatar by Tivoli

Írán: Al Rayyan Hotel Doha Curio Collection by Hilton

USA: Marsa Malaz Kempinski, The Pearl - Doha

Wales: Delta Hotels City Centre Doha

Skupina C

Argentina: Qatar University Hostel 1

Saúdská Arábie: Sealine Beach, a Murwab Resort

Mexiko: Simaisma, A Murwab Resort

Polsko: Ezdan Palace Hotel

Skupina D

Francie: Al Messila - A Luxury Collection Resort and Spa, Doha

Austrálie: New Aspire Academy Athlete Accommodation

Dánsko: Retaj Salwa Resort and Spa

Tunisko: Wyndham Grand Doha West Bay Beach

Skupina E

Španělsko: Qatar University Hostel 2

Kostarika: dusitD2 Salwa Doha

Německo: Zulal Wellness Resort

Japonsko: Radisson Blu Hotel Doha

Skupina F

Belgie: Hilton Salwa Beach Resort and Villas

Kanada: Century Premier Hotel Lusail

Maroko: Wyndham Doha West Bay

Chorvatsko: Hilton Doha

Skupina G

Brazílie: The Westin Doha Hotel and Spa

Srbsko: Rixos Gulf Hotel Doha

Švýcarsko: Le Royal Meridien, Doha

Kamerun: Banyan Tree Doha at La Cigale Mushaireb

Skupina H

Portugalsko: Al Samriya Autograph Collection Hotel

Ghana: Double Tree by Hilton Doha - Al Sadd

Uruguay: Pullman Doha West Bay

Jižní Korea: Le Meridien City Centre Doha

Takhle to vypadá v Kataru před fotbalovým mistrovství světa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události