Hokej

S politickým bojem nemám nic společného, říká exsparťan a míří do KHL

S politickým bojem nemám nic společného, říká exsparťan a míří do KHL
Brankář Július Hudáček Zdroj: profimedia.cz

Do KHL se bude asi brzy stěhovat další slovenský hokejista. Tentokrát je blízko angažmá v Rusku bývalý brankář Sparty Július Hudáček, jenž se vyjádřil i na adresu války na Ukrajině.

Július Hudáček se v závěru Tipsport extraligy stal oporou Sparty a Pražané i díky jeho výkonům mohli snít o zisku ligové trofeje. Nakonec se však v šestém finálovém duelu radoval Třinec. 

Slovenský brankář navíc po sezoně na Spartě skončil, jelikož se klub už předtím domluvil s gólmanem Jakubem Kovářem. Hudáček tak nyní hledá nové angažmá a podle jeho slov je na spadnutí přestup do KHL. 33letý hokejista by si navíc měl zahrát v jednom týmu s bratrem Liborem. 

Související obsah

"S jedním klubem jsme už prakticky domluveni, ale ještě se to musí dořešit. Bratr má více nabídek než já i proto, že brankářský trh je nyní poněkud omezený," prozradil Július Hudáček v rozhovoru pro šport.sk

Staršímu z bratrů Hudáčků pak ani nevadí složitá situace ohledně ruské invaze na Ukrajině. "
Situace spojená s politickým bojem nemá s námi sportovci, myslím si, nic společného. Nevyhýbám se ani KHL a víc k tomu nemám co říct," odpověděl brankář Hudáček, jenž předtím také působil ve Spartaku Moskva nebo Čerepovci. 

Související obsah

I když většina hokejistů nechce v KHL kvůli válce hrát, mnoho slovenských hráčů se už s ruskými kluby dohodlo. Jen namátkou například brankář Patrik Rybár, obránci Michal Čajkovský a Christián Jaroš či útočník Adam Liška. Nedávno pak podepsal smlouvu český hokejista Dmitrij Jaškin, který se rozhodl skončit v NHL a nově bude působit v Petrohradu. 

To hokejový Liberec naopak posílí zkušený Michael Frolík, který se vrátil z NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události