Fotbal

Nejsem spokojený, utkání jsme prostě měli zvládnout, říká trenér Priske

Nejsem spokojený, utkání jsme prostě měli zvládnout, říká trenér Priske
Brian Priske Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Byl to obrovský zkrat pražské Sparty. V odvetném utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy s Vikingem Stavanger prohrála 1:2 a evropské poháry pro ni letos končí dřív, než vůbec začaly. Jak zápas hodnotil kouč Brian Priske?

"Jako všichni v kabině a celý klub nejsem spokojený. Rozhodně nejsem šťastný, uvědomuji si, že utkání jsme prostě měli zvládnout a postoupit do dalšího kola," začal hodnocení duelu dánský trenér.

"Prvních 25 minut bylo opravdu dobrých. Bylo to ale úplně stejné jako v tom prvním zápase, stále jsme si vytvářeli šance, ale opět jsme nebyli schopní je proměnit. Pak jsme po povedené akci vstřelili branku, ale strašně rychle a snadno jsme inkasovali, což je neakceptovatelné, navíc takto před pauzou," byl si vědom Priske.

"S druhou půlí spokojený nejsem, naše hra trochu ztratila strukturu. Což je částečně pochopitelné, jelikož jsme hodně střídali. Zároveň jsme ale střídat museli, protože jsme chtěli na hřiště dostat čerstvé hráče. Opět jsme ale nebyli efektivní," pokračoval letenský kouč, který se Spartou stále čeká na první vítězství v soutěžním zápase.

Související obsah

​A co říkal na situaci z 92. minuty, kdy udělal Dávid Hancko obrovskou chybu, která vyústila v klíčový gól? "Nemůžu k tomu nic moc říct, takový je prostě fotbal. Kluci jsou také jenom lidé a v danou chvíli došlo zkrátka ke špatnému rozhodnutí," okomentoval druhý gól Vikingu.

"Dávid Hancko je skvělý hráč a výborný kluk. Podpořím ho, stejně jako ho podpoří i jeho spoluhráči a moji kolegové z realizačního týmu. Dávid odehrál slušný zápas a za Spartu odehrál řadu velmi dobrých zápasů. Někdy prostě uděláte špatné rozhodnutí a ve fotbale se stane takováto věc. My ale uděláme všechno proto, abychom jej podpořili a věřím, že tak učiní i fanoušci," doufá sparťanský trenér.

Související obsah

​Nikdo ve Spartě aktuálně neví, jak neúspěch na evropské scéně ovlivní zbytek sezony. "Když člověk obdrží takovouto ránu, musí se zkrátka oklepat. Musí ukázat sílu, vrátit se a znovu bojovat. Ano, v tuto chvíli pro nás skončila jedna soutěž, což znamená, že všechny síly nyní budou směřovat k české lize a poháru. Náš největší úkol teď je, aby v neděli s Libercem nedošlo k dalšímu zklamání," je si vědom Priske.

Otázkou také je, zda v letenském celku nedojde ke zúžení kádru. "Co se týká zužování kádru, to je spíše otázka na Tomáše Rosického a já s ním o tom určitě povedu diskusi. Transferové okno bude otevřené ještě celý následující měsíc a faktem je, že nás bude čekat méně zápasů," prozradil 45letý dánský trenér.

Sparta před sezonou oznámila jméno nového kapitána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události