Další sporty

Dokázal, co nikdo před ním. Český biker přeskočil dva kamiony se saltem vpřed

Rozjel se z obří rampy a pak udělal to, co nikdo před ním. Český freestylový biker Dan Miler jako první v této zemi přeskočil na kole dva kamiony. A aby toho nebylo málo, předvedl nad nimi ještě salto vpřed. Úžasný kousek ukázal v Kroměříži, kde se v sobotu uskuteční festival Překonávání gravitace, během nějž budou k vidění další parádní triky na kolech, motorkách nebo koloběžkách.

Miler zvládá na kole dvojité salto a do výšky s ním zvládne vyskočit k devíti metrům. Přeskočit dva kamiony vedle sebe je však světový unikát. "Ihned jsem se rozhodl do toho jít. Když jsem je ale viděl zaparkované před sebou, měl jsem obavy. Měl jsem k tomu velký respekt, nic podobného nikdo přede mnou nezkusil. Adrenalin to byl obrovský. Párkrát jsem kamiony na kole přeskočil jen tak, ale ani to nebylo jednoduché, protože člověk se musel extrémně rozjet. Nechtěl jsem se rozfláknout na jejich střeše," povídal Miler.

Trikům na kole se věnuje dlouhodobě, přesto zaslouží velký obdiv, že si na salto vůbec troufl. "Inspiruje mě v tom Libor Podmol, který před lety přeskočil na motorce rodinný domek. Bylo zvláštní si prohlédnout v saltu stojící kamion. Rád bych vymyslel další podobné projekty," zatoužil Miler, který plánuje pokořit světový rekord ve skoku do výšky. "Vím, že ten současný je kolem deseti nebo jedenácti metrů. Myslím, že bych to mohl dát. Přeskok kamionů mi dal odvahu," vyhlásil šikovný biker.

Související obsah

I Miler se zúčastní festivalu, který v sobotu začne v areálu kroměřížského výstaviště ve 12 hodin. A kdo ví, třeba ukáže i dvojité salto vpřed. "To dělá pět lidí na světě. Pohyb není zcela přirozený, využívá se v něm zvláštní rotace celého těla," vysvětlil Miler. Kromě něho se do Česka sjede světová špička. "Naše scéna spěje k videohrám. Je neskutečné, co současní bikeři předvádí. Jako kdyby si na nějakém ovladači navolili možnost bez gravitace a předváděli nemožné triky," lákal na víkendovou podívanou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události