Dortmund naskočil do poháru vítězně, proti Mnichovu se trefila i posila Adeyemi

V německém fotbale se týden před startem nového ročníku Bundesligy rozjel pohár. Hned v úvodu do hry šla například Borussia Dortmund, která si poradila s mnichovským 1860. Uspěli ale i další favorité, Drážďany těsně padly se Stuttgartem a Karlsruhe nadělovalo na půdě Neustrelitzu.

Borussia Dortmund šla s téměř plnou sestavou do utkání s třetiligovým Mnichovem a od prvních chvilek udávala tempo hry. Již v osmé minutě se prosadil nizozemský střelec Donyell Malen, který z levé strany vápna skóroval s pomocí obou tyček brankáře Hillera.

Žluto-černí byli následně stále aktivní, ale druhá trefa přišla až po třiceti minutách. Borussia to sehrála kombinačně až do prázdné branky, kterou po přihrávce Marca Reuse trefil anglický supertalent Jude Bellingham. O pár minutek později navýšil stav duelu střelou z pravé strany Karim Adeyemi, jenž se v létě stal posilou BVB.

Ve druhém poločase do první nebezpečnější situace dostali Dahoud a Meunier, ale oba hráči dalekonosnou střelu nedostali za záda dobře zasahujícího Hillera. Před hodinou hry mohl navýšit Reus, ale ten v tváří tvář brankáři Mnichova nedokázal skórovat, Hiller předvedl další parádní zákrok.

Jednička Mnichova v brance zářila i následně. Dahoud krásně mířil pod břevno, ale ani nyní se mu nepovedlo vstřelit branku. Dortmundu tak stačil první poločas k první výhře v soutěžním utkání nové sezony. Mnichov 1860 v poháru končí.

Drážďany, které opět sestoupily do třetí ligy, sehrály na domácím pažitu ucházející utkání s bundesligovým Stuttgartem, kterému nakonec stačila jediná branka Churlinova z prvního poločasu. Podobně povedený výkon předvedl Kaan-Marienborn ze čtvrté ligy, který s Norimberkem padl o dvě branky.

Naopak Neustrelitz z nižší ligy moc dobrý výkon proti Karlsruhe z druhé ligy nepředvedl. Po prvním poločase to bylo sice po hattricku Schleusenera "pouze" o tři branky, ale finální výsledek byl o něco horší. Městečko o populaci kolem 20 000 lidí nakonec prohrálo vysoko 0:8.

1. kolo DfB Pokalu:

SG Dynamo Drážďany – VfB Stuttgart 0:1 (0:1)
Branky: 33. Churlinov

1. FC Kaan-Marienborn 07 – 1. FC Norimberk 0:2 (0:1)
Branky: 45. Geis, 84. Valentini

TSG Neustrelitz – Karlsruher SC 0:8 (0:3)
Branky: 12. Schleusener, 14. Schleusener, 41. Schleusener, 67. Gondorf, 72. Batmaz, 73. Gordon, 82. Rapp, 87. Rapp

TSV 1860 München – Borussia Dortmund x:x (0:3)
Branky: 8. Malen, 31. Bellingham, 35. Adeyemi