Fotbal

Samek je blízko podpisu smlouvy v Serii A. Čeká ho zdravotní prohlídka

Samek je blízko podpisu smlouvy v Serii A. Čeká ho zdravotní prohlídka
Daniel Samek Zdroj: profimedia

Teprve osmnáctiletý mladík Daniel Samek opouští Slavii Praha a v nové sezoně bude hájit barvy nováčka Serie A Lecce. Hradecký odchovanec by měl s novým týmem podepsat smlouvu na čtyři roky. Stačí už pouze projít zdravotní prohlídkou.

Podpis smlouvy už je velmi blízko. Lecce už zveřejnilo na svém twitterovém účtu fotku Samka se šálou jeho budoucího zaměstnavatele. Mladý záložník by měl s nováčkem Serie A podepsat smlouvu na čtyři roky a Slavia by za něj měla zinkasovat 2 miliony eur (necelých 50 milionů korun).

O Samkově odchodu od sešívaných se mluvilo dlouho. Trenér Jindřich Trpišovský ještě před sezonou povolil několika hráčům hledat si nové angažmá a Samek byl jedním z nich. Vypadalo to, že hradecký odchovanec bude dál pokračovat v české lize, když se připravoval s Mladou Boleslaví, ale nakonec zamířil do Itálie.

Související obsah

​Tvořivý záložník debutoval v lize loni v květnu. Do konce září si stihl zapsat tři góly a dvě asistence. Jenže pak ze sestavy vypadl a od poloviny října naskočil v základní sestavě už jen pětkrát.

Nicméně Samek není prvním českým teenagerem, který do Itálie zamířil. V nedávné době se na Apeninský poloostrov vydali ostravské naděje Samuel Grygar a Daniel Macej.

Slavia před letošní sezonou představila nové logo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události