Sport

Everton ocenil svého fanouška. Za pomoc Ukrajině ho nechali kopnout penaltu

Everton ocenil svého fanouška. Za pomoc Ukrajině ho nechali kopnout penaltu
Fanoušek Evertonu Paul Stratton (vlevo) s Masonem Holgatem Zdroj: Profimedia

V pátek odehrál anglický Everton přátelské utkání s ukrajinským Dynamem Kyjev. A vedení ostrovního celku se rozhodlo ocenit jednoho ze svých fanoušků, který pomáhal ukrajinským uprchlíkům. Celek z Premier League ho nechal v zápase kopnout penaltu.

Paul Stratton je tím fanouškem Evertonu, který pomáhal ukrajinským uprchlíkům během ruské invaze. V březnu si vzal se svým bratrem volno a jeli se starat o uprchlíky do Polska. "Nemohl jsem sedět doma a nic nedělat," řekl tehdy pro BBC News

A za své počínání byl náležitě odměněn. V Goodison Parku vedl v "zápase za mír" Everton nad Dynamem Kyjev 3:0. V tu chvíli byl nařízen pokutový kop.

Související obsah

​Trenér anglického celku Frank Lampard si zavolal 44letého Strattona k postranní čáře, dal mu pokyny a poslal ho na hřiště. Příznivce liverpoolského celku s penaltou neměl vůbec problém a v pohodě prostřelil hostujícího gólmana.

​Stratton si oslavy náležitě užil. Poté, co skóroval, se k němu seběhli hráči Evertonu a začali mu gratulovat. Sympatický Angličan na závěr políbil klubové logo.

Jeho gól se do konečného výsledku nepočítal. Everton tak porazil Dynamo Kyjev 3:0. Liverpoolský celek začne sezonu v sobotu 6. srpna domácím zápasem s Chelsea.

Aktuální trenér Evertonu Frank Lampard v minulosti koučoval Chelsea:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události