Motorsport

Königovi se v Mostě dařilo, na MS superbiků si dojel pro nejlepší výsledek

Oliver König se před domácím publikem předvedl a v severočeském Mostě si dojel pro nejlepší výsledek sezony i kariéry v kategorii MS superbiků. Jen kousek ho dělilo od prvních bodů v nejkvalitnější kategorii. Body si v kategorii Supersport vyjel český závodník Ondřej Vostatek.

Jako první na trať v Mostě se dostala kategorie Supersport 300, kde měl velkou šanci na úspěch a body Petr Svoboda, který si v bodované kvalifikaci vyjel sedmé místo. V prvním závodu víkendu ale spadl, vzal s sebou dva soupeře a jízdu bohužel nedokončil. Vítězem se stal Marc García. 

Oliver König si v kvalifikaci vyjel devatenácté místo, odkud startoval do hlavního závodu. V něm se dokonce dostal o dvě místa výše, sedmnácté místo si nakonec ještě vylepšil. Bojoval dokonce o body, ale nakonec skončil na rekordním šestnáctém místě. Lepší výsledek si český závodník na MS superbiků dosud nevyjel. 

Související obsah

V dramatickém finiši si nakonec dojel pro vítězství zkušený závodník Álvaro Bautista, který skončil před Turkem Razgatliogluem a Britem Reddingem. Bautista navíc zařídil značce Ducati tisícé pódium v historii MS superbiků. Druhý závod se v Mostě jede v neděli. 

Nejlepší český výsledek ze sobotních závodů získal Ondřej Vostatek na Yamaze, který si v Supersportech dojel pro body a jedenácté místo. Na prvního jezdce Baldassarriho ztratil více než třináct sekund. 

MS superbiků: 

1. Álvaro Bautista (ESP) 
2. Toprak Razgatlioglu (TUR) +2.109
3. Scott Redding (GBR) +2.603
...
16. Oliver König (CZE) +50.854

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události