Přestřelku v německém Superpoháru ovládl Bayern, poprvé se trefil Mané

V poslední červencovou sobotu roku 2022 se hrál v Německu Superpohár, kde se utkal vítěz poháru z Lipska a vítěz ligy z Mnichova. Čekal se vyrovnaný a útočný fotbal, ale Bayern Mnichov v prvním poločase nasázel tři branky a mělo být takřka hotovo. Lipsko se ale nevzdalo a nakonec se dostalo na rozdíl jediné branky, k velkému comebacku ale nakonec nedošlo a německý šampion tak slaví první titul v novém ročníku.

O německý superpohár si to rozdali fotbalisté Lipska a Bayernu Mnichov. Do vedení se dostali hosté již ve čtrnácté minutě. Odehraný rohový kop se dostal nakonec na nohu mladíčka Musialy, který přízemní střelou poslal svůj celek do jednobrankového vedení.

Po půlhodině hry dostal exkluzivní přihrávku do vápna Serge Gnabry, který ještě nesobecky vylepšil pozici pro novou posilu Sadia Maného, který měl lehkou úlohu a levačkou poslal míč do odkryté části branky. Od Bayernu to ovšem v prvním poločase nebylo vše.

V poslední minutě základní hrací doby prvního poločasu kličkoval na levé straně vápna aktivní Musiala. Nakonec se rozhodl pro přihrávku na penaltový puntík, kde se z první prosadil francouzský obránce Benjamin Pavard. Bayern vedl již 3:0.

​Snížit mohl ve druhém poločase André Silva, ale jeho pokus skončil na břevně branky Manuela Neuera. Lipsko se přesto dokázalo dostat zpátky do utkání. Nkunku rozehrál rohový kop na hlavu obránce Halstenberga, jenž se vyšplhal ve vzduchu nejvýše a možná lehce překvapil německého brankáře.

O pár minut později to ovšem bylo opět o tři branky. Müller sice střelou z pravé strany ještě neskóroval, to stejné ale nelze říct o Gnabrym, který z dorážky zamířil pod břevno. V posledních čtvrthodině si naběhl pro penaltu Španěl Olmo, kterého fauloval obránce Pavard. K penaltě se následně postavil Christopher Nkunku, který dal fanouškům Lipska ještě nějakou naději.

V předposlední minutě základní hrací doby zadělal na drama opět Dani Olmo, který se uvolnil na levé straně vápna, odkud přízemní střelou snížil na 3:4. Lipsko v závěru tlačilo, ale gól nedalo. Mezitím unikl otevřené obraně Leroy Sané, jenž po kličkách skóroval a zajistil tak Bayernu první titul v novém ročníku.

Německý superpohár:

RB Lipsko – Bayern Mnichov 3:5 (0:3)
Branky: 59. Halstenberg, 77. Nkunku (pen.), 89. Olmo – 14. Musiala, 31. Mane, 45. Pavard, 66. Gnabry, 90+8. Sane