Fotbal

Opustí nejdražší gólman světa Chelsea? Zamířit by měl do italské Serie A

Opustí nejdražší gólman světa Chelsea? Zamířit by měl do italské Serie A
Kepa Arrizabalaga Zdroj: Profimedia

Španělský gólman Kepa Arrizabalaga nejspíš pro letošní sezonu opustí londýnskou Chelsea. Zamířit by měl na roční hostování do italské Neapole, kde doufá, že dostane více prostoru a bude se moct ukázat před blížícím se mistrovství světa.

Dohoda mezi Chelsea a Neapolí už je poměrně blízko. Pro italský celek by šlo o výhodné hostování, jelikož Londýňané by stále platili 75 procent platu čtyřiadvacetiletého gólmana. Ten na Stamford Bridge vydělává 150 tisíc liber týdně (4,4 milionu korun).

Blues dali v roce 2018 za španělského brankáře rekordních 71,6 milionu liber (přes dvě miliardy korun). Pokud se oba kluby nakonec domluví, zaplatí Neapol 1,25 milionu liber (36,6 milionu korun).

Kepa už v Chelsea nedostával tolik prostoru jako po svém příchodu. I když teď chytal v přátelském utkání proti Udinese, chtěl by více prostoru. Aktuálně je jedničkou londýnského týmu Édouard Mendy.

Související obsah

​Mimo Neapol mělo zájem o Kepu ještě Lazio. Jenže zde se naráží na problém jménem Maurizio Sarri. Italský trenér měl totiž s Kepou spory při jeho působení v Chelsea, které začaly, když španělský gólman nechtěl opustit hřiště při finále Carabao Cupu v roce 2019 proti Manchesteru City.

Pokud si Kepa s Neapolí plácne, bude kouč Luciano Spalletti spokojený. Ten už dlouho volá po tom, aby do týmu přišel gólman s dobrou hrou nohama, což Kepa splňuje. Otázkou zůstává, jak by to bylo s aktuální neapolskou jedničkou Alexem Meretem, který by si mohl rozmyslet prodloužení smlouvy, o kterém se v posledních týdnech mluví.

Chelsea letos opustil i Petr Čech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události