Motorsport

Hvězdná výměna ve formuli 1. Končící legendu nahradí jiný mistr světa

Španělský pilot Fernando Alonso bude od příští sezony jezdit za tým Aston Martin. V něm nahradí čtyřnásobného mistra světa formule 1 Sebastiana Vettela, jenž nedávno oznámil konec kariéry.

41letý závodník, který dokázal v kariéře dvakrát získat titul mistra světa v F1, momentálně jezdí za stáj Alpine a patří mu v letošní sezoně průběžné desáté místo. 

V dalším ročníku bude ale Fernando Alonso jezdit za tým Aston Martin, kde se chystá ukončit kariéru Sebastian Vettel. "Rozhodování o konci kariéry bylo těžké a strávil jsem s tím spoustu času. Na konci roku si chci dopřát víc času, abych si rozmyslel, na co se budu soustředit dál. Je mi naprosto jasné, že jako otec chci být víc s rodinou," prohlásil německý pilot před Velkou cenou Maďarska, kterou nakonec vyhrál lídr šampionátu Max Verstappen. 

Související obsah

​​Čtyřnásobného mistra světa z let 2010, 2011, 2012 a 2013 tak nahradí 41letý Španěl, který formuli 1 kraloval v letech 2005 a 2006, kdy jezdil za Renault. Následně se Alonso také objevil u Ferrari a McLarenu. 

Německý pilot Sebastian Vettel končí kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události