Další sporty

Golfista Woods odmítl miliardy a nebude hrát na nově vzniklém okruhu

Golfista Tiger Woods odmítl lukrativní nabídku od profesionální série LIV, jež začala konkurovat PGA Tour. 46letý slavný sportovec si mohl přijít až na neuvěřitelných 19 miliard korun.

S informací přišel šéf nově vzniklého okruhu Greg Norman. "Ta částka byla venku, ještě než jsem se stal ředitelem. Tiger je hvězda a samozřejmě chceme, aby u nás hráli ti nejlepší z nejlepších," řekl v rozhovoru pro Fox News bývalý golfista. LIV údajně nabízel Woodsovi částku v hodnotě okolo 700 až 800 milionů dolarů (cca 17 až 19 miliard korun).

Vítěz 15 major turnajů ale pohádkovou nabídku odmítl. 46letý Woods se k nově vzniklé golfové sérii staví velmi kriticky, nedávno se opřel i do svých hráčských kolegů, kteří se nechali zlákat a opustili tradiční PGA Tour. 

Související obsah

Jen namátkou se jedná například o bývalou světovou jedničku Dustina Johnsona nebo legendárního Phila Mickelsona. Série LIV, která je financována Saúdskou Arábií, nabízí hráčům velice štědré odměny. Ty se pohybují v rozmezí mezi 100 až 200 milionů dolarů, k tomu se ještě přičítají prize money z turnajů. Hráči pak také nemají v LIV tak nabitý kalendář. 

"Otočili se zády k někomu, kdo jim pomohl dostat se tam, kde jsou," vyjádřil se Tiger Woods k odchodu hráčů z konkurenční PGA Tour. 

Vítěz rekordních 82 turnajů měl v minulém roce vážnou autonehodu. Od té doby ho trápí zdravotní problémy, naposledy se Tiger Woods objevil na major turnaji 
The Open Championship, kde ale neprošel cutem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události