Fotbal

Konec dobrý, všechno dobré. Lewa se usmířil s Bayernem. Vše si vyjasnili

Konec dobrý, všechno dobré. Lewa se usmířil s Bayernem. Vše si vyjasnili
Robert Lewandowski Zdroj: Profimedia

Polský útočník Robert Lewandowski se v úterý přišel osobně rozloučit s Bayernem Mnichov. Navzdory tomu, že jeho konec v německém klubu nebyl jako z červené knihovny, proběhlo vše bez problémů. A obě strany se rozešly v dobrém a vyjasnily si veškeré nesrovnalosti, které během posledních týdnů vznikly.

Jeden z nejlepších hrotových útočníků všech dob strávil v Bayernu Mnichov osm let. Během nich pomohl ke stejnému počtu mistrovských titulů a triumfu v Lize mistrů. A se 41 góly během jedné sezony se stal nejlepším kanonýrem celé německé ligy všech dob, když překonal legendárního Gerda Müllera. Přesto vztah mezi ním a Bayernem nebyl v poslední době ideální. To už ale neplatí. 

"Všechno je v pořádku. Se všemi jsem se sešel a poděkoval jim. Nikdy nezapomenu, co pro mě klub udělal a co jsem tu mohl zažít. To je pro mě naprosto zásadní. Poslední dobou to sice bylo trochu komplikované, ale nedá se nic dělat. I to je součást fotbalu," řekl 33letý útočník. 

Související obsah

Podobně hovořil i sportovní manažer Bayernu Hasan Salihamidžič. "S Robertem jsem mluvil 15 minut ve své kanceláři, kam se se mnou přišel osobně rozloučit. Všechno jsme si vyříkali a vyjasnili. Robert udělal pro klub velké věci, a tak by se na něj mělo pamatovat. Je si ale také vědom, že i on má za co být Bayernu vděčný," uzavřel bývalý úspěšný záložník. 

To nešlo chytit! Messi, Lewandowski i Salah vstřelili v Lize mistrů úžasné branky:​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události