Motorsport

Podivná komunikace ve Formuli 1. Tým oznámil nového jezdce, on to popřel

Podivná komunikace ve Formuli 1. Tým oznámil nového jezdce, on to popřel
Oscar Piastri Zdroj: Profimedia

K bizarní situaci došlo v úterý ve světe Formule 1. Tým Alpine v tiskové zprávě oficiálně oznámil, že za ně bude od příští sezony jezdit talentovaný jezdec Oscar Piastri, který měl nahradit odcházejícího Fernanda Alonsa. Uplynulo pouze několik hodin a Australan na sociálních sítích vše popřel a za tuto stáj v roce 2023 jezdit určitě nebude.

V týmu Alpine se v pondělí pro novou sezonu uvolnilo místo, když se Fernando Alonso upsal Astonu Martin. Náhradu si ale našli bleskově. V tiskové zprávě informovali veřejnost, že jej vystřídá Australan Oscar Piastri, který aktuálně vykonává roli rezervního jezdce. Tuto informaci na sociálních sítích sdílel i oficiální účet Formule 1.

Vše ale může být úplně jinak. Sám závodník tuto informaci na sociálních sítích popřel. "Rozumím tomu tak, že tým Alpine bez mého souhlasu vydal odpoledne tiskovou zprávu, ve které informuje, že za něj budu příští rok jezdit. To je mylná informace a já jsem s týmem Alpine nepodepsal smlouvu pro rok 2023. Nebudu pro ně jezdit," sdělil 21letý jezdec na sociálních sítích.

Související obsah

​Piastri je považován za jednoho z nejtalentovanějších jezdců motorsportu. Podle zákulisních informací by rád jezdil za lepší tým, než je Alpine. Na svém kontě má již řadu úspěchů. V roce 2020 vyhrál seriál formule 3 a o rok později kraloval i o úroveň výše ve formuli 2. To v minulosti dokázalo jen pět jezdců. 

Šampion formule 1 Nico Rosberg si vyzkoušel řízení extrémního vozu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události