Fotbal

Musíme ze sebe dostat maximum, ví Trpišovský. Řeky přirovnal k Feyenoordu

Musíme ze sebe dostat maximum, ví Trpišovský. Řeky přirovnal k Feyenoordu
Trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisty Slavie čeká těžké třetí předkolo Evropské konferenční ligy. Již ve čtvrtek 4. srpna přijede do Prahy řecký Panathinaikos. Trenér Jindřich Trpišovský čeká velmi náročný souboj, kde ze sebe sešívaní musí dostat maximum.

"Celkovou kvalitou týmu bych soupeře přirovnal k Feyenoordu. V obranné fázi jsou hráči málo zranitelní a v útočné fázi ovládají všechny prvky hry, stojí proti nám komplexní tým. Nemá žádnou slabou stránku. Musíme ze sebe dostat to nejlepší," řekl na tiskové konferenci před utkáním Jindřich Trpišovský.

Panathinaikos patří mezi nejlepší řecké týmy, ale v posledních letech spíše strádal. Tým z Athén v přípravě ani jednou nepadl, navíc v květnu vyhrál domácí pohár. V ligovém ročníku skončil za Olympiakosem, PAOKem a Arisem Soluň na čtvrtém místě. 

"Soupeř je velice silný v rozehrávce," ví lodivod pražské Slavie před náročným dvojutkáním s athénským velikánem. "Je to 50 na 50. My musíme zúročit zkušenosti z evropských zápasů, které jsme získali v posledních letech," je si zase vědom jeden z nejzkušenějších slávistů Tomáš Holeš. 

Související obsah

​"Když se podíváme na hráče Panathinaikosu, tak mají s Evropou velké zkušenosti, přestože v pohárech pět let nebyli. Od zimy zvládli všechny těžké zápasy vítězně. Bude rozhodovat aktuální forma a rozpoložení jedinců na hřišti," dodal Trpišovský, který si nastudoval hru řeckého celku v přípravných zápasech. 

Nadále bude celku z Vršovic chybět produktivní útočník Yira Sor, z tréninku odstoupil další hráč, kterého Trpišovský nechtěl zmiňovat. "O herním stylu i rozestavení máme jasno. Jediný post, který řešíme, je na hrotu. Yira má dlouhodobější problém," pokračoval úspěšný trenér Slavie. 

Související obsah

"Je možné, že změnu na soupisce ještě uděláme. S tou variantou počítáme, máme dvě možnosti. A je možné, že jednu využijeme. Počkáme až po tréninku. Soupiska nás limituje, musíme brát v potaz typologii zápasu, aby byla zastupitelnost," uzavřel Trpišovský.

Fotbalová Slavia představila ke 130. výročí klubu nové logo, dresy i název stadionu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události