Další sporty

Tréninky s Prskavcem? Když se jednomu nedaří, tak to slízne, prozradil nový mistr

Čerstvý mistr světa ve vodním slalomu Vít Přindiš byl dnes hostem Snídaně s Novou. Ve studiu se rozpovídal o nejnovější medaili, o tom, proč je jediná v jeho sbírce, nebo o vyhlídkách na olympiádu. A nastínil i to, jak probíhají tréninky po boku Jiřího Prskavce.

"Ve výsledku to byl jeden z nejlepších závodů, které jsem kdy zajel. Nejen že bych měl štěstí v jedné jízdě na konci, ale podařilo se mi odjet všechno podle plánu. Všechno klapalo, a to i na tak zrádné trati, jaká v Německu byla," zhodnotil triumf v Augsburgu český slalomář.

Přindiš už v minulosti opanoval evropský šampionát i světový pohár, ale na titul mistra světa dosáhl až minulou sobotu. Nečekejte však, že by své medaile měl doma vystavené na odiv. "Před mistrovství jsem se stěhoval. Těch pár medailí, které jsem si nechal v pytlíku, jsem odevzdal tátovi, že budu sbírat nové. Nechávám si jen ty, co se mi libí. Takže teď mám tuhle jedinou," prozradil český kajakář.

Související obsah

​Ve sbírce by si jistě ponechal i tu nejcennější medaili – z olympijských her. Ty se v roce 2024 odehrají v Paříži. Přindiš je rád, že o šanci vystoupit pod pěti kruhy může bojovat: "Stále jsou před námi dva roky. Nicméně tohle zlato je pro mě hrozně důležitý krok směrem k Paříži. Vybojoval jsem si tím zase možnost reprezentovat. A v příštím roce už budu moci získávat body na olympiádu. Pro mě je důležité, že budu jeden z těch, kteří o to budou moci bojovat."

Dalším adeptem na obhájení zlata bude Jiří Prskavec, který v Německu skončil po dvou penalizacích až pátý. Oba čeští kajakáři spolu denně trénují, a ačkoli jsou kamarádi a navzájem se motivují, tak si nic nedají zadarmo. "Rivalita tam je určitě. To je zdravé. My se na tréninku pořád posouváme i pošťuchujeme. Když má někdo z nás špatný den, tak se mu vysmějeme. Docela to od nás slízne. Ještě je s námi Ondřej Tunka, takže takhle ve třech se točíme," vyprávěl se smíchem Přindiš. 

"Konkurence je hrozně zdravá věc, pokud se dobře pojme. My se vidíme na tréninku každý den, taháme se a snažíme se posouvat navzájem. To opravdu posouvá laťku výše a může to Jířu nakopnout. On vyhrál všechno, co na světě jde. Teď může ode mě cítit větší tlak a zase může udělat krůček výše," dovysvětlil Přindiš. Na celý rozhovor se můžete podívat pod titulkem videa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události